Trwa ładowanie...
dhhptzr

Ceny nad polskim morzem. Rachunek potrafi zaskoczyć

Czy nad polskim morzem jest drogo? To zależy gdzie i co się je. Popularna w letnim sezonie rybka to zwykle większy wydatek dla portfela Kowalskiego niż kotlet mielony czy schabowy z jajkiem. Są jednak turyści, którzy potrafią się znaleźć lokal, gdzie syto zjedzą nie drylując portfela.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czy nad polskim morzem jest drogo? To zależy gdzie i co się je.
Czy nad polskim morzem jest drogo? To zależy gdzie i co się je. (Wikimedia Commons)
dhhptzr

Od początku sezonu wraz z czytelnikami sprawdzamy ceny w kurortach porównując paragony przesyłane nam na platformę #dziejesie i próbujemy odpowiedzieć skąd te ceny.

Pisaliśmy już o rachunku na 200 zł za obiad dla dwóch osób w smażalni w Juracie czy posiłku z rybką za 100 zł w Niechorzu.

Z drugiej strony udowadniamy, że nad polskim morzem można zjeść w rozsądnych cenach. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie i co zamawiać. Oczywiście wśród nadmorskich przysmaków od lat króluje rybka. Ceny w smażalniach mogą jednak zaskoczyć. Również pozytywnie, co dowodzi rachunek, który z Łeby przesłał nam wypoczywający na wybrzeżu nasz czytelnik.

dhhptzr

Zobacz: Cena ryb nad morzem. Uwaga na nowy haczyk

Za obiad dla trzech osób zapłacił 71 zł. Jak zaznacza, paragon obejmuje również 2 piwa. "Jak widać można zjeść w rozsądnej cenie" - pisze nasz czytelnik. "Porcje są spore i bardzo smaczne" - podkreśla.

Zobacz też: Ceny żywności w górę. Ekspert wskazuje powody

W zamówieniu oczywiście najdroższa była porcja ryby. Kawałek dorsza z frytkami i surówką kosztował 24 zł. Dania z mięsem były odpowiednio tańsze. Za kotleta mielonego z surówką i frytkami nasz czytelnik zapłacił 18 zł i tyle samo za zestaw z filetem z kurczaka.

 DziejeSie#
DziejeSie# (Fot: Konrad Krzyczkowski)

Trzeba jednak zaznaczyć, że restauracja nie znajdowała się w centrum Łeby, ani nie przy głównym deptaku, lecz w ośrodku wypoczynkowym przy jeziorze Sarbsko. To jednak potwierdza zasadę, że mniej dotkliwe dla portfela wczasowicza są punkty usytuowane z dala od szlaków, którymi tłumnie przemieszczają się turyści.

Jeśli wypoczywacie nad morzem, w górach czy nad jeziorem i chcecie się podzielić z nami swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi tegorocznych wakacyjnych cen, przysyłajcie nam swoje paragony i zdjęcia na #dziejesie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

dhhptzr

Podziel się opinią

Share
dhhptzr
dhhptzr