Trwa ładowanie...
dfgllah
dfgllah

USA/Na Wall Street przewaga spadków, na rynek wraca zmienność

Środa na Wall Street zakończyła się lekkimi spadkami większości indeksów. W trakcie sesji kursy mocno wahały się, a zdaniem analityków jest to potwierdzenie powrotu do większej zmienności rynku po dwóch latach stabilnych wzrostów na giełdach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dfgllah

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,04 proc. i wyniósł 17.67 pkt.

S&P 500 zniżkował o 0,42 proc. i wyniósł 2.041,51 pkt.

Nasdaq Comp. spadł o 0,23 proc., do 4.716,70 pkt.

dfgllah

W firmach w USA przybyło w styczniu 213 tys. miejsc pracy - wynika z raportu prywatnej firmy ADP Employer Services. Analitycy oceniali, że w amerykańskiej gospodarce w styczniu przybyło 220 tys. miejsc pracy.

Oficjalne dane o liczbie nowych miejsc pracy i stopie bezrobocia Departament Pracy USA poda w piątek.

W USA zanotowano wzrost indeksu wniosków o kredyt hipoteczny MBA.

Indeks wyrównany sezonowo zwyżkował w tygodniu zakończonym 30 stycznia o 1,3 proc., po uwzględnieniu czynników sezonowych. Tydzień wcześniej wskaźnik spadł o 3,2 proc. Indeks jest o 36,6 proc. powyżej wartości sprzed roku.

dfgllah

Indeks PMI, określający koniunkturę w amerykańskim sektorze usługowym, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w końcowym wyliczeniu 54,2 pkt. w styczniu wobec 53,3 pkt. miesiąc wcześniej. Analitycy oczekiwali wskaźnika na poziomie 54,1 pkt.

Wskaźnik ISM aktywności w usługach w USA wyniósł w styczniu 56,7 pkt. Analitycy spodziewali się indeksu na poziomie 56,4 pkt. W grudniu wskaźnik aktywności w usługach w USA wyniósł 56,5 pkt., po korekcie z 56,2 pkt.

dfgllah

Podziel się opinią

Share
dfgllah
dfgllah