Trwa ładowanie...
d2y1fyv
d2y1fyv
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

USA/Spadkowa sesja na Wall Street

Wtorkowa sesja na amerykańskich giełdach przebiegała pod znakiem niedużych spadków. Notowaniom indeksów ciążył silnie spadający kurs IBM po tym jak spółka rozczarowała swoim wynikiem finansowym w trzecim kwartale.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2y1fyv

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 13,43 pkt. (0,08 proc.) do 17.217,11 pkt.

S&P 500 stracił 2,89 pkt. (0,14 proc.) i wyniósł 2.030,77 pkt.

Nasdaq Composite osłabił się o 24,50 pkt. (0,50 proc.) i wyniósł 4.880,97 pkt.

d2y1fyv

"Uwaga rynku pozostaje skupiona na wynikach kwartalnych spółek. Spadek kursu IBM szkodzi dzisiaj rynkom" - ocenił w CNBC Peter Cardillo, główny ekonomista Rockwell Global Capital.

Rynek wynikami rozczarował IBM. Spółka zanotowała co prawda wyższy od oczekiwań zysk netto w trzecim kwarte, silniejszy od oczekiwań był jednak spadek przychodów, na co wpływ miało między innymi umocnienie się dolara. W efekcie akcje IBM traciły na wartości ponad 5 proc.

"Wyniki IBM dobrze odzwierciedlają to, co się dzieje w trakcie tego sezonu wyników. Start sezony wynikowego nie jest dobry" - ocenił Nick Raich, prezes The Earnings Scout.

Słabsze od oczekiwań wyniki za trzeci kwartał pokazał Harley Davidson. Producent motocyklów pokazał gorszy od oczekiwań rezultat zarówno w kategorii zysku netto, jak i przychodów. Dodatkowo obniżył prognozę popytu na świecie na swoje motocykle.

d2y1fyv

Lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne podała spółka telekomunikacyjna Verizon. Rezultat finansowy Verizon był lepszy od oczekiwań zarówno na poziomie zysku netto, jak i przychodów.

Lepszy od oczekiwań na poziomie zysku netto, jak i przychodów był również wynik finansowy spółki ubezpieczeniowej Travelers.

Lepszy od oczekiwań zysk netto pokazał też United Technologies. Gorsze od konsensusu były jednak przychody spółki. United Technologie poinformował również o ustanowieniu wartego 12 mld USD programu skupu akcji własnych.

Rynek poznał lepsze od oczekiwań wyniki z rynku nieruchomości w USA. Liczba rozpoczętych inwestycji w zakresie budowy domów mieszkalnych w USA wzrosła we wrześniu i wyniosła 1,206 mln w ujęciu rocznym. W sierpniu wskaźnik wyniósł 1,132 mln po korekcie wobec 1,126 mln przed korektą.

d2y1fyv

Wrześniowy odczyt tego wskaźnika jest drugim najlepszym odczytem od ośmiu lat. Analitycy spodziewali się, że liczba rozpoczętych, nowych inwestycji wyniesie 1,142 mln.

Europejski Bank Centralny opublikował dane na temat warunków kredytowych w strefie euro w trzecim kwartale. W ocenie EBC uległy one poprawie, a wpływ miał na to między innym program skupu aktywów z rynku realizowany przez bank.

Rynek raport zinterpretował jako argument za nie zwiększeniem i postawieniem bez zmian przez EBC programu skupu aktywów w obecnym kształcie. Najbliższe posiedzenie EBC zaplanowane jest w czwartek i analitycy zakładają, że nie przyniesie ono zmian w polityce monetarnej banku centralnego strefy euro.

d2y1fyv

Podziel się opinią

Share
d2y1fyv
d2y1fyv