Trwa ładowanie...
d7ucmbz

USA/Wzrosty na Wall Street po posiedzeniu Fed

Środowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się wzrostami najważniejszych indeksów. Wydarzeniem dnia było posiedzenie Rezerwy Federalnej. Fed pozostawił stopy procentowe bez zmian.

Share
d7ucmbz

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 1,13 proc. do 17 779,52 pkt. Nasdaq Composite zwyżkował o 1,30 proc. do 5095,69 pkt. S&P 500 wzrósł o 1,18 proc. do 2090,35 pkt.

Rezerwa Federalna podjęła w środę decyzję o pozostawieniu bez zmian głównej stopy procentowej. Fed w komunikacie zrezygnował ze wskazania otoczenia międzynarodowego jako potencjalnego zagrożenia dla gospodarki USA oraz ocenił, że rozwija się ona w umiarkowanym tempie, sugerując tym samym, iż rozważa podwyżki stóp procentowych na kolejnym posiedzeniu w grudniu.

"Komunikat Fed sugeruje, że bank centralny zostawia sobie otwartą furtkę do podwyżki w grudniu. Fed pozostawia sobie wszystkie opcje do dyspozycji i jeśli zobaczymy dobre dane w najbliższym czasie podwyżka w grudniu jest możliwa" - ocenił dla Bloomberga Russ Koesterich, główny strateg inwestycyjny BlackRocka.

d7ucmbz

Podziel się opinią

Share
d7ucmbz
d7ucmbz