Trwa ładowanie...

"USA zasługują na wsparcie reszty świata"

Premier Wielkiej Brytanii wezwał na forum ONZ do ustabilizowania sytuacji na międzynarodowych rynkach finansowych. Gordon Brown podkreślił, że Stany Zjednoczone potrzebują ogólnego wsparcia w wypracowaniu pakietu pomocowego, mającego uratować tamtejszy system finansowy.

Share
"USA zasługują na wsparcie reszty świata"
Źródło: AFP
d4bg840

Brytyjski premier dodał podczas wystąpienia w Nowym Jorku, że w najbliższym czasie muszą zostać podjęte wspólne prace nad odbudowaniem światowego systemu finansowego na jasnych zasadach. Według Gordona Browna, każde państwo niedługo czekają działania, by zaradzić kryzysowi. Szef brytyjskiego rządu podkreślił, że _ Stany Zjednoczone zasługują na wsparcie reszty świata, ponieważ szczegółowo pracują nad tym, co inni uzgodnili ogólnie _.

Brown powiedział ponadto podczas wystąpienia w ONZ, że należy zrewidować działalność największych międzynarodowych instytucji finansowych, utworzonych po drugiej wojnie światowej. Zdaniem Gordona Browna, gremia jak Bank Światowy lub Międzynarodowy Fundusz Walutowy, nie nadążają za wyzwaniami współczesnej gospodarki na świecie.

d4bg840

_ Mieliśmy do czynienia z nieodpowiedzialnością i teraz musimy powiedzieć wprost: koniec z tym! Teraz naszym zadaniem jest wprowadzenie nowego porządku finansowego na świecie. Przejrzystego, nie mętnego. Nagradzającego sukces, a nie przesadę. Odpowiedzialność, a nie bezkarność _ - apelował w ONZ premier Wielkiej Brytanii.

Podczas dorocznego spotkania przywódców na forum ONZ, głównymi tematami były problemy na światowych rynkach finansowych oraz kryzys żywnościowy i paliwowy.

d4bg840

Podziel się opinią

Share
d4bg840
d4bg840