Trwa ładowanie...
d10mo5h

Ustanowienie zastawu na akcjach Rafako nie rodzi ryzyka uszczuplenia majątku PBG - rzeczniczka

08.10. Warszawa (PAP) - Ustanowienie zastawu na akcjach Rafako należących do PBG nie jest elementem gry negocjacyjnej z wierzycielami i nie rodzi ryzyka uszczuplenia majątku spółki...

d10mo5h
d10mo5h

08.10. Warszawa (PAP) - Ustanowienie zastawu na akcjach Rafako należących do PBG nie jest elementem gry negocjacyjnej z wierzycielami i nie rodzi ryzyka uszczuplenia majątku spółki - poinformowała PAP rzeczniczka PBG Kinga Banaszak-Filipiak.

"Nie jest, nie rodzi również ryzyka dla wierzycieli co do uszczuplenia majątku spółki" - powiedziała PAP Banaszak-Filipiak pytana, czy zabezpieczenie cypryjskiej spółki Adaptorinvest na akcjach Rafako to element gry negocjacyjnej z wierzycielami i próba obniżenia ich oczekiwań.

W piątek PBG poinformowało, że 13 sierpnia ustanowiono zastaw na 34.800.001 akcjach Rafako należących do Multaros, spółki zależnej PBG. Akcje Rafako na których ustanowiono zastaw uprawniają do 50 proc. głosów na WZ. Zabezpieczenie zostało ustanowione na rzecz cypryjskiej spółki Adaptorinvest. Wartość zabezpieczenia nie przekracza 5 mln euro.

W poniedziałek na zamknięciu pakiet akcji Rafako, na którym ustanowiono zabezpieczenie wart był około 320,5 mln zł.

d10mo5h

"Zabezpieczenie jest na całości posiadanych przez Multaros akcji Rafako i jest to powszechna praktyka. Maksymalna wartość zabezpieczenia to 5 mln euro i gdyby doszło do konieczności zaspokojenia Adaptorinvest z tego zabezpieczenia, to mógłby sprzedać akcje Rafako jedynie do takiej kwoty. Podtrzymujemy zapowiedź, że Rafako to nasze kluczowe aktywo i chcemy, żeby za wszelką cenę zostało w grupie" - powiedziała PAP Banaszak-Filipiak.

"Umowa podpisana z Adaptorinvest dotyczy świadczenia usług doradztwa finansowego. Maksymalna wartość umowy wynosi 5 mln euro i jest uzależniona od sukcesu. Doradztwo dotyczy ważnego dla spółki projektu" - dodała.

Pytana, czy usługi Adaptorinvest dotyczą pozyskania inwestora dla PBG, powiedziała:

"Nie mogę skomentować tej kwestii".(PAP)

gsu/ jtt/

d10mo5h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10mo5h