Trwa ładowanie...

Utrudnienia na kolei. Drzewo powalone na trakcję

Burza powaliła drzewo na sieć trakcyjną między Pruszkowem a Grodziskiem Mazowieckim. Są opóźnienia w kursowaniu pociągów.
Share
Utrudnienia na kolei. Drzewo powalone na trakcję
Źródło: PAP, Fot: Łukasz Ogrodowczyk
d35lnm6

- Około godziny 12:50 po ulewnym deszczu oraz gradobiciu nad Warszawą drzewo spadło na sieć trakcyjną pomiędzy Pruszkowem a Grodziskiem Mazowieckim. Ruch pociągów na linii dalekobieżnej i aglomeracyjnej został wstrzymany - mówi Paulina Jankowska z PKP.
Jak zapewnia, na miejsce został skierowany zespół szybkiego usuwania usterek.

Gwałtowne załamanie pogody spowodowały także zmiany w na linii średnicowej.
- W rejonie stacji Powiśle fragmenty drzew spadły na sieć trakcyjną. Na linii podmiejskiej pociągi kursują po jednym torze - informuje Paulina Jankowska.

d35lnm6

Zmiany w rozkładzie zostały także wprowadzone pomiędzy stacjami Warszawa Praga a Warszawa Wschodnia. Na tym odcinku, także po burzy, przejezdny jest tylko jeden tor.

O godzinie 14:20 służby techniczne PKPPLK umożliwiły ruch pociągów na jednym torze po linii dalekobieżnej pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a Warszawą.
- Cały czas trwają prace nad wznowieniem ruchu na pozostałych torach. O godzinie 14:40 po usunięciu fragmentów drzew z sieci trakcyjnej na linii średnicowej (podmiejskiej) przywrócona została rozkładowa jazda pociągów. Szczegółowe informacje na temat sytuacji w aglomeracji warszawskiej są na bieżąco przekazywane pasażerom na stacjach i przystankach - informują PKP PLK.

d35lnm6

Podziel się opinią

Share
d35lnm6
d35lnm6