Trwa ładowanie...

Utrudnienia na kolei. Remont jednej z ważniejszych tras w Polsce

Na pasażerów PKP czekają poważne utrudnienie na jednej z bardziej popularnych linii kolejowych w Polsce. Remont na trasie Poznań - Warszawa ruszył 11 czerwca i potrwa 2 lata, a objazdy wytyczono przez Inowrocław, Gniezno i Inowrocław. Czas przejazdu wydłuży się od 40 minut do godziny.

Utrudnienia na kolei. Remont jednej z ważniejszych tras w PolsceŹródło: East News, fot: Reporter
d1j10z9
d1j10z9

Do tej pory między Poznaniem a Warszawą pasażerowie mogli korzystać z 14 par połączeń, teraz pozostanie ich 12. Od niedzieli zamknięty będzie odcinek od Konina do Wrześni, a pociągi będą miały dodatkowy postój.

PKP chce jakoś wynagrodzić swoim klientom te uciążliwości, dlatego firma zdecydowała się obniżyć cenę biletów za to połączenie o 10 proc. Już od 1 czerwca za przejazd z Poznania do Warszawy płacimy 54,90 zł, zamiast 61 zł.

Pociągi szybciej jeździły przed wojną niż teraz

Dodatkowo jadący z Konina i Koła mogą skorzystać z autobusów zastępczych. Cztery jeździć będą między Koninem, Kołem i Kutnem, skąd można przesiąść do pociągu. Dotyczy to połączeń w stronę Warszawy, ale także w kierunku Poznania.

d1j10z9

Odcinki wyłączone z ruchu w związku z remontami:

pkp
Źródło: pkp, fot: PKP Intercity

Na autobusowe wsparcie liczyć mogą też mieszkańcy Wrześni i Słupca, a szczegóły znaleźć można na stronie przewoźnika. Remont nie wpłynie z kolei na liczbę połączeń na trasie Warszawa – Berlin. Podróżni będą jednak jechali nawet do godziny dłużej. Mniej będzie z kolei pociągów do Szczecina.

W nowym remontowym rozkładzie będzie ich już tylko 6 - zamiast dotychczasowych 7. Inaczej pojadą pociągi do Krakowa. Podróżni po drodze odwiedzą Kalisz, ale nie wpłynie to na długość przejazdu.

PKP PLK S.A., odpowiedzialna za infrastrukturę kolejową w Polsce, kończy tym remontem modernizację rozpoczętą jeszcze w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Spory w tym udział mają środki z UE. PKP PLK wyda na całość prac ok. 2,6 mld zł, z czego 1,95 mld zł pochodzi z dofinansowania.

d1j10z9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1j10z9