Trwa ładowanie...
d1t5r78

Uważaj na maila od Netflixa. Oszuści chcą wyłudzić twoje dane

Jeśli jesteś abonentem Netflixa - nie odpisuj na ostatniego maila z prośbą o aktualizację danych. Jest zatytułowany "Your suspension notification". To nie Netflix, ale oszuści, którzy próbują wyłudzić twoje dane. Metoda na Netflixa nie jest niczym nowym. To genialnie prosty sposób na przejęcie danych o kartach płatniczych.
Share
W mailu od oszustów czytamy, że Netflix nie jest w stanie zweryfikować informacji dotyczących sposobu płatności i dlatego konto będzie zawieszone
W mailu od oszustów czytamy, że Netflix nie jest w stanie zweryfikować informacji dotyczących sposobu płatności i dlatego konto będzie zawieszoneŹródło: flickr.com, Fot: Helge Thomas, CC BY 2.0
d1t5r78

W listopadzie subskrybenci Netflixa dostali fałszywe maile. Na czym polega metoda oszustów? Wysyłają wiadomość o zawieszeniu usługi. Radzą, by temu zapobiec, zaktualizować informacje o płatnościach. W ciągu 48 godzin.

Następnie odbiorca wiadomości jest przekierowywany do fałszywej strony Netflixa, gdzie znajduje się formularz. Jeśli go wypełnimy, informacje o karcie płatnczej trafiają w ręce oszustów, którzy mogą swobodnie się nią posługiwać. Strona jest łudząco podobna do oryginalnej, dlatego bardzo łatwo się nabrać.

Zmiany w roamingu. Zobacz wideo:

Jak podaje serwis deadline.com, fałszywy e-mail został wysłan do niemal 110 milionów subskrybentów.

d1t5r78

Netflix jest świadomy, że oszuści próbują wykorzystać jego bazy. Na specjalnej stronie informują, jak zabezpieczać się przed takimi zachwaniami.

Firma zamieściła także filmik na Youtubie, zawierający instrukcję obsługi serwisu.

d1t5r78

Podziel się opinią

Share
d1t5r78
d1t5r78