Trwa ładowanie...

Uwierzmy w przyszłość naszych dzieci

Polacy nie doceniają możliwości rozwoju swoich dzieci w Polsce - pisze "Puls Biznesu", powołując się na wnioski płynące z badań Instytutu Gallupa w kilkunastu krajach.

Uwierzmy w przyszłość naszych dzieciŹródło: WP.PL, fot: Wojtek Nieśpiałowski
d43cxmb
d43cxmb

Tylko 77 proc. Polaków odpowiedziało bowiem twierdząco na pytanie: "czy sądzisz, że dzieci w twoim kraju mają co dzień możliwości uczenia się i rozwoju".

Okazało się, że większymi pesymistami w tej sprawie są tylko Słoweńcy, Rumuni, Grecy, Łotysze, Litwini i Estończycy - podkreśla gazeta, relacjonując badania, w których w każdym z krajów wzięło udział po 1000 respondentów.

Ale zostawmy subiektywne uczucia i zajmijmy się twardymi danymi - pisze "PB", dodając, że Instytut zestawił swoją ankietę z prowadzonym przez UNICEF rankingiem jakości życia dzieci w poszczególnych państwach. Polska zajęła w nim 21. miejsce, wyprzedzając m.in. USA i Włochy, a najwyższe noty zebraliśmy za edukację (9. pozycja na świecie).

Z badań UNICEF wynika też, że środkowo-wschodnia Europa goni tę zachodnią pod względem perspektyw oferowanych dzieciom. I Polska, choć rodzice rzadko to zauważają, już przegoniła w tym aspekcie kilka państw "starej" UE - wskazuje dziennik.

d43cxmb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43cxmb

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj