Trwa ładowanie...
dlwripk

Vattenfall będzie miał prawie 18,7 proc. kapitału

Vattenfall, który będzie jedynym inwestorem branżowym Enei po IPO, w drugim etapie prywatyzacji spółki będzie uczestniczył na tych samych zasadach, co inni.

Share
dlwripk

Enea Spółka sprzeda tylko 103,8 mln akcji z prawie 150 oferowanych

- _ W dalszym etapie prywatyzacji przewidzianym na 2009 rok każdy inwestor może złożyć ofertę i nabyć większościowy pakiet Enei. Mogą to być różne formy sprzedaży, m.in. zaproszenie do rokowań, odpowiedź na wezwanie _- mówi Joanna Schmid, wiceminister skarbu państwa. Dodaje, że o tym, który z inwestorów będzie uczestniczył w drugim etapie prywatyzacji Enei, zadecyduje najkorzystniejsza oferta. - _ Należy jednak pamiętać, że będąc już dzisiaj akcjonariuszem spółki, ma się pewną przewagę _ - stwierdza minister. Taką przewagę ma więc Vattenfall.

Szwedzi zapłacą za każdą akcję Enei po 20,14 zł (za pakiet 1,66 mld zł). Będą kontrolować prawie 18,7 proc. walorów po podwyższeniu jej kapitału. Enea pozyskała z emisji blisko 1,94 mld zł netto, sprzedając tylko 103,8 mln akcji z prawie 150 mln oferowanych. Zarząd spółki podaje, że jej oferta była największą na świecie od lipca 2008 r.

Krzysztof Kochanowski

Tekst z kolumny nr 1 Gazety Giełdy Parkiet

dlwripk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlwripk
dlwripk