Trwa ładowanie...
dvekx8i

Vattenfall zdziwiony odwołaniem swojego przedstawiciela z RN Enei

17.9.Warszawa (PAP) - Vattenfall jest zdziwiony odwołaniem swojego przedstawiciela, Marcina Bruszewskiego, z rady nadzorczej Enei. Nie zachęca to do ogłoszenia przez spółkę...
Share
dvekx8i

17.9.Warszawa (PAP) - Vattenfall jest zdziwiony odwołaniem swojego przedstawiciela, Marcina Bruszewskiego, z rady nadzorczej Enei. Nie zachęca to do ogłoszenia przez spółkę kontrwezwania na akcje Enei - powiedział PAP Torbjorn Wahlborg, prezes Vattenfall Poland.

"Jestem trochę zaskoczony, bo wydaje mi się, że pan Bruszewski dobrze pełnił swoje funkcje w radzie. To dziwna decyzja, biorąc pod uwagę fakt, że ministerstwo skarbu sugerowało, że oczekuje kontrwezwania na Eneę z naszej strony" - powiedział PAP prezes Wahlborg.

Prezes nie chciał odnieść się do tych sugestii.

dvekx8i

"Nie będę komentować sprawy kontrwezwania, ale oczywiście można powiedzieć, że to są działania, które nie powodują, że bardziej będziemy chcieli kupić Eneę" - powiedział.

"Przypuszczam, że skarbowi państwa trudno będzie pozyskać dobrą cenę za Eneę, jeśli nie będzie konkurencji" - dodał.

Czwartkowe nadzwyczajne walne zgromadzenie Enei odwołało ze składu rady nadzorczej spółki jedynego w niej przedstawiciela Vattenfalla, Marcina Bruszewskiego.

Na jego miejsce do rady nadzorczej powołany został przedstawiciel Skarbu Państwa Michał Kowalewski.

dvekx8i

Szwedzki Vattenfall kupił blisko 19-proc. pakiet akcji Enei podczas oferty publicznej przed rokiem. Wbrew oczekiwaniom spółka nie złożyła jednak oferty na kupno pozostałej części akcji należących do Skarbu Państwa.

Obecnie due dilligence w Enei prowadzi niemiecki koncern RWE.

Minister skarbu Aleksander Grad informował w ubiegłym tygodniu, że resort oczekuje, iż w momencie kiedy RWE ogłosi wezwanie na Eneę, Vattenfall ogłosi kontrwezwanie na akcje tej spółki.(PAP)

pel/ ana/

dvekx8i

Podziel się opinią

Share
dvekx8i
dvekx8i