Trwa ładowanie...
djpkld2

Vectra weźmie udział w pilotażu telewizji mobilnej Info-TV-FM

16.10.Warszawa (PAP) - Operator kablowy Vectra podpisał z Info-TV-FM, spółką zależną NFI Magna Polonia, list intencyjny w sprawie współpracy w pilotażu telewizji mobilnej - podała...

Share
djpkld2

16.10.Warszawa (PAP) - Operator kablowy Vectra podpisał z Info-TV-FM, spółką zależną NFI Magna Polonia, list intencyjny w sprawie współpracy w pilotażu telewizji mobilnej - podała NFI Magna Polonia w komunikacie.

"Strony Listu Intencyjnego oświadczają o przystąpieniu do realizacji programu pilotażowego, którego wynikiem ma być dokładne określenie potencjału rynkowego związanego z usługami telewizji mobilnej" - podała NFI Magna Polonia w komunikacie.

"Jednocześnie Vectra w podpisanym Liście Intencyjnym oświadcza, iż przystępuje do negocjacji dotyczących możliwości podpisania umowy na korzystanie z oferty hurtowej INFO-TV-FM Sp. z o.o.. Negocjowane warunki dotyczą w szczególności zakresu współpracy, praw i obowiązków Stron oraz terminu uruchomienia usługi" - podano.

"W przypadku braku porozumienia w zakresie negocjowanych warunków współpracy i nie zawarcia umowy w terminie do 31 stycznia 2010 roku deklaracje Stron wygasają" - napisano również.

djpkld2

Vectra jest drugim pod względem liczby abonentów operatorem kablowym w Polsce i obsługuje 740 tys. klientów w 155 miastach na terenie całego kraju.

Info-TV-FM, która uruchomiła pod koniec września w Warszawie telewizję mobilną z kilkunastoma programami telewizyjnymi, zapowiadała przeprowadzenie do końca 2009 roku programu pilotażowego, do którego zaprosiła operatorów komórkowych, platformy cyfrowe i operatorów kablowych.

Spółka zależna NFI Magna Polonia, na początku marca wygrała konkurs na operatora telewizji mobilnej w technologii DVB-H i pod koniec czerwca otrzymała od Urzędu Komunikacji Elektronicznej rezerwację częstotliwości, za które zapłaciła 15,1 mln zł.

Harmonogram rozwoju sieci przewiduje, że do końca 2009 roku telewizja mobilna dostępna będzie w 10 miastach. Poza Warszawą będzie to Lublin, Płock, Zielona Góra, Koszalin, Elbląg, Wałbrzych, Włocławek, Kalisz i Słupsk.

Natomiast do końca 2011 roku obejmie swoim zasięgiem 31 miast.(PAP)

bas/ jtt/

djpkld2

Podziel się opinią

Share
djpkld2
djpkld2