Trwa ładowanie...
d1xicxi
d1xicxi

Vistal Gdynia rozpoczął główną fazę kontraktu dla Statoila za 75,5 mln zł

Warszawa, 15.02.2016 (ISBnews) - Vistal Gdynia rozpoczęła zasadniczą fazę realizacji kontraktu o wartości 75,5 mln zł dotyczącego budowy elementów platformy wiertniczej Statoil na polu Johan Sverdrup, podała spółka. 
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1xicxi

"W ramach projektu realizowanego na zlecenie firmy Aibel, Grupa Vistal zbuduje elementy jednego z trzech modułów wiertniczych, składających się na platformę Johan Sverdrup. Platforma będzie pracowała na norweskim szelfie Morza Północnego i jest częścią jednego z największych na świecie obecnie prowadzonych projektów w obszarze oil&gas" - czytamy w komunikacie.

Umowa z firmą Aibel została podpisana w czerwcu ub.r., a jej zakończenie planowane jest na koniec 2016 roku.

"Fakt, że właścicielem platformy wiertniczej, w której konstruowaniu Vistal będzie miał znaczący wkład, jest koncern Statoil, jest dodatkowym potwierdzeniem naszych przewag konkurencyjnych i najwyższej jakości usług. Dodam, iż budowa tej platformy to jeden z największych realizowanych obecnie na świecie projektów w obszarze oil&gas. [...] Jest to możliwe m.in. dzięki posiadaniu przez Vistal Gdynia unikalnej w basenie Morza Bałtyckiego hali produkcyjnej na Nabrzeżu Indyjskim Portu Gdynia. Segment marine&offshore jest jednym z kluczowych obszarów naszej strategii. Pozyskujemy w tym segmencie kolejne, ciekawe umowy" - powiedział prezes spółki Ryszard Matyka, cytowany w komunikacie.

Vistal Gdynia - spółka dominująca grupy Vistal - to wiodący producent konstrukcji stalowych w Polsce, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w styczniu 2014 r. Grupa działa w segmentach offshore, infrastrukturalnym, marine, infrastruktury portowej, budownictwa kubaturowego i energetyki.

(ISBnews)

d1xicxi

Podziel się opinią

Share
d1xicxi
d1xicxi