Trwa ładowanie...
d3ll36a
06-05-2016 11:05

Vistal Gdynia uruchomił nową halę produkcyjną w Czarnej Białostockiej

Warszawa, 06.05.2016 (ISBnews) - Vistal Gdynia uruchomił w Czarnej Białostockiej nową halę przygotowania produkcji o powierzchni 1 500 m2, podała spółka.

Share
d3ll36a

Inwestycja została zrealizowana na terenie zakładu spółki zależnej Vistal Pref kosztem 8,5 mln zł.

Na terenie nowej hali wytwarzane będą wyłącznie elementy stalowe przeznaczone do dalszej produkcji na potrzeby Grupy Vistal, jak i firm zewnętrznych.

"Wdrożenie nowej technologii oraz nowego sposobu wytwarzania umożliwi zwiększenie produkcji Vistal Pref o ok. 50% i zdywersyfikowanie oferty sprzedażowej spółki. Na terenie nowej hali wytwarzane będą półprodukty, elementy konstrukcji mostowych oraz nowy produkt (dzięki wyposażeniu zakładu w linię do cięcia oraz otworowania kątowników): elementy konstrukcji stalowych dla segmentu energetycznego" - czytamy w komunikacie.

Procesy produkcyjne, które będą realizowane na terenie nowej hali to: wstępne czyszczenie strumieniowo-ścierne blach i kształtowników, cięcie profili kształtowych na piłach, wypalanie blach na przecinarkach gazowo-plazmowych, wiercenie i otworowanie oraz ukosowanie.

d3ll36a

"Uruchomienie nowej hali jest kolejnym etapem konsekwentnej realizacji strategii Grupy. Wytwarzanie konstrukcji poza głównym kompleksem produkcyjnym w Gdyni pozwoli nam na zmniejszenie kosztu jednostkowego produkcji oraz automatyzację i mechanizację pracy. Systematycznie zwiększamy skalę działalności i coraz częściej pozyskujemy kontrakty na realizacje w wyższym stopniu skomplikowania technologicznego. Obiekt w Czarnej Białostockiej umożliwi nam wyeliminowanie wąskiego gardła procesu produkcyjnego, jakim z powodu ograniczeń technologicznych było wytwarzanie i przygotowywanie półproduktów do dalszego montażu i spawania" - powiedział prezes Vistalu Gdynia Ryszard Matyka, cytowany w komunikacie.

Vistal Gdynia - spółka dominująca grupy Vistal - to wiodący producent konstrukcji stalowych w Polsce, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w styczniu 2014 r. Grupa działa w segmentach offshore, infrastrukturalnym, marine, infrastruktury portowej, budownictwa kubaturowego i energetyki.

(ISBnews)

d3ll36a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ll36a
d3ll36a