Trwa ładowanie...
d1iycd1

Vistal ma dwie umowy na mosty w Norwegii za łącznie ok. 17 mln zł

Warszawa, 09.03.2015 (ISBnews) - Vistal Gdynia podpisał w Norwegii umowy na produkcję mostu kolejowego w rejonie Trondheim oraz na dostawę i montaż konstrukcji kładki pieszo-rowerowej w Bergen. Łączna wartość umów podpisanych wynosi blisko 17 mln zł, podała spółka. Przewidywany czas zakończenia projektów to czwarty kwartał 2015 roku.

Share
d1iycd1

"Zgodnie z naszymi założeniami rozszerzamy zakres usług w segmencie infrastruktura na rynkach zagranicznych o usługi montażowe, co pozwoli nam na kompleksową realizację konstrukcji mostowych. Nasz backlog jest na stabilnym poziomie, pozyskujemy także wiele innych kontraktów zarówno na rynku skandynawskim i polskim. Obecnie przygotowujemy się do uruchomienia biura naszej nowo zarejestrowanej spółki zależnej w Goteborgu w Szwecji, która ma nam ułatwić dalszą ekspansję w krajach Skandynawii" - powiedział prezes Ryszard Matyka, cytowany w komunikacie.

Most kolejowy na rzece Stj?rdalselva w rejonie Trondheim w Norwegii jest częścią kolejowej inwestycji łączącej port lotniczy przy Stj?rdal z miastem Trondheim. Projekt o łącznej wadze 1081 ton i długości około 225 metrów będzie wyprodukowany w całości przez Grupę Vistal i dostarczony transportem drogowym w sekcjach transportowych na miejsce budowy. Most składa się z 6 przęseł, każde o szerokości około 10 m. Zakończenie prac związanych z budową mostu planowane jest na grudzień 2015 roku. Umowa została podpisana z firmą wiodącą na norweskim rynku budowlanym i deweloperskim.

Natomiast kontrakt na budowę zwodzonej kładki pieszo-rowerowej będzie realizowany w ramach znaczącej inwestycji infrastrukturalnej miasta Bergen, która ma na celu poprawę organizacji ruchu pieszego przez połączenie dwóch brzegów rzeki Damsg?rdssundet. Grupa Vistal przeprowadzi produkcję i montaż kładki o łącznej długości ok. 150 m, składającej się z 5 przęseł, z których jedno jest zwodzone. Zakończenie prac związanych z budową i montażem kładki planowane jest na listopad 2015. Umowa została podpisana z międzynarodowym koncernem budowlanym, podano również.
Vistal Gdynia, spółka dominująca Grupy Vistal, to wiodący producent konstrukcji stalowych w Polsce, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w styczniu 2014 r. Grupa działa w segmentach offshore, infrastrukturalnym, marine, infrastruktury portowej, budownictwa kubaturowego i energetyki. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 283,39 mln zł w 2013 r.

(ISBnews)

d1iycd1

Podziel się opinią

Share
d1iycd1
d1iycd1