Trwa ładowanie...
d1euk40

Vistula ma kolejny miesiąc na podpisanie porozumienia z Fortis Bankiem

30.6.Warszawa (PAP) - Vistula Group podpisała z Fortis Bankiem Polska i Fortis Bankiem aneks do porozumienia z końca marca, przedłużający o kolejny miesiąc, do 31 lipca,...

Share
d1euk40

30.6.Warszawa (PAP) - Vistula Group podpisała z Fortis Bankiem Polska i Fortis Bankiem aneks do porozumienia z końca marca, przedłużający o kolejny miesiąc, do 31 lipca, zawieszenie spłaty głównej kwoty kredytów - poinformowała spółka w komunikacie.

Ostatniego dnia marca Vistula Group i jej spółka zależna Galeria Centrum zawarły z Fortis Bank Polska porozumienie, na mocy którego na dwa miesiące bank zawiesił konieczność spłaty głównej kwoty zaciągniętych przez te spółki kredytów.

Pod koniec maja spółka przedłużyła termin spłaty kredytu do końca czerwca.

d1euk40

Vistula ma kredyt na około 250 mln zł zaciągnięty w Fortis Bank Polska na zakup akcji W.Kruka. Zarząd spółki od dłuższego czasu negocjuje z bankiem jego zrolowanie.

Zarząd Vistuli informował w ostatnich dniach, że porozumienie z Fortis Bankiem jest prawie gotowe, a do uzgodnienia zostały jeszcze kwestie techniczne.

W poniedziałek akcjonariusze Vistuli zdecydowali o przeprowadzeniu emisji akcji skierowanej do Fortis Banku w ramach subskrypcji prywatnej.

Spółka wyemituje 8.247.423 akcji serii I po 4,85 zł za akcję, czyli wartość emisji wyniesie ok. 40 mln zł.

Jak podała Vistula Fortis Bank zadeklarował się objąć nową emisją pod kilkoma warunkami, w tym pod warunkiem wprowadzenia do rady nadzorczej spółki przedstawiciela banku.(PAP)

pel/ jtt/

d1euk40

Podziel się opinią

Share
d1euk40
d1euk40