Trwa ładowanie...
d1b3820

Vivid Games zwiększył przychody o 27% r/r, a zysk netto o 909% w 2015 r.

Warszawa, 16.02.2016 (ISBnews) - Sprzedaż Vivid Games w 2015 r. wyniosła 17,32 mln zł (wzrost o 27%), zaś zysk netto wyniósł 6,77 mln zł (+909%), poinformowała spółka.

Share
d1b3820

"Wyniki spółki zostały obciążone jednorazowym zdarzeniem związanym z uwzględnieniem wyceny opcji sprzedaży Giza Polish Ventures w wysokości ok. 4,1 mln zł w 2015 i 2,1 mln zł w 2014 r. Pomijając koszt jednorazowy, skonsolidowana EBITDA Vivid Games po czterech kwartałach narastająco wyniosłaby 4,7 mln zł wobec 5,1 w 2014 r." - czytamy w komunikacie.

Po raz pierwszy wyniki prezentowane są według międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej (MSSF), co jest związane z planowanymi jeszcze w tym półroczu przenosinami notowań akcji spółki na rynek główny GPW, podano także.

Blisko 4,6 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży wypracował w IV kwartale 2015 r. Vivid Games. Spółka podkreśliła, że to niemal identyczny wynik, jak w analogicznym okresie roku ubiegłego, pomimo że w wyniku ujęte jest tylko niespełna 6 tygodni wpływów z Real Boxing 2 (premiera gry miała miejsce 19 listopada).

"Większość wypracowanych w IV kw. 2015 r. przychodów to efekt premiery 'Real Boxing 2 Creed', która miała miejsce 19 listopada. Jednak dużą popularnością cieszy się również wciąż 'Real Boxing', którego w minionym kwartale pobrano ponad 1,8 mln razy" - czytamy w komunikacie.

d1b3820

Łączna liczba pobrań obu wersji gry w tym okresie sięgnęła 5 mln, podczas gdy przez cały czas życia gry (3 lata) jest to łącznie 33 mln, podano także.

"Premiera pierwszego pełnoprawnego tytułu free-to-play okazała się trudniejsza niż zakładaliśmy, ale biorąc pod uwagę najważniejsze wskaźniki monetyzacji gra przynosi skokowo większe przychody niż jej poprzedniczka. Czeka nas teraz praca związana z ulepszaniem produktu jak również pozyskiwaniem coraz większej ilości klientów" - powiedział prezes Remigiusz Kościelny, cytowany w komunikacie.

Oprócz inwestycji w rozwój gry "Real Boxing 2", Vivid Games pracuje nad kolejnymi grami, w tym zapowiedzianym już "Metal Fist", jak również pozyskaniem gier zewnętrznych producentów.

"Jesteśmy w tak niekomfortowym momencie, że z racji zaawansowanych negocjacji nie możemy zbyt dużo powiedzieć o przyszłym portfolio. Prowadzimy m.in. rozmowy w zakresie pozyskania światowej klasy marki dla 'Metal Fist' oraz niezapowiedzianych jeszcze nowych gier naszej produkcji. To bardzo ważny element strategii" - powiedział Kościelny.

Vivid Games S.A. działa na rynku gier od 2006 r. Jest jednym z najnowocześniejszych, niezależnych studiów deweloperskich w Europie. Spółka zajmuje się produkcją gier na smartfony i konsole przenośne. Dotychczas najważniejszym tytułem w dorobku firmy jest światowy hit "Real Boxing". W czerwcu 2012 r. Vivid Games zadebiutował na rynku NewConnect.

(ISBnews)

d1b3820

Podziel się opinią

Share
d1b3820
d1b3820