Trwa ładowanie...
d1nws3r

Vobis przerwał rozmowy z Action ws. fuzji (opis)

16.2.Warszawa (PAP) - Vobis przerwał rozmowy z dystrybutorem
sprzętu komputerowego Action dotyczące planowanego połączenia obu
spółek - poinformował Vobis w poniedziałkowym...

d1nws3r
d1nws3r

16.2.Warszawa (PAP) - Vobis przerwał rozmowy z dystrybutorem sprzętu komputerowego Action dotyczące planowanego połączenia obu spółek - poinformował Vobis w poniedziałkowym komunikacie.

Spółka podała także, że jej zysk brutto w IV kwartale wyniósł 15,4 mln zł i wzrósł o 58 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2007 roku.

"Wyniki są potwierdzeniem skutecznej realizacji własnej strategii i stabilnej pozycji rynkowej firmy, stąd decyzja o przerwaniu rozmów na temat fuzji záAction SA. Zarząd Vobis S.A. na bieżąco elastycznie realizuje strategię finansowania rozwoju firmy, a w obliczu spowolnienia na rynku giełdowym - wejście na rynek kapitałowy nie gwarantuje sukcesu i spodziewanego jeszcze kilka miesięcy temu efektu synergii" - napisano w komunikacie.

Vobis podał również, że decyzję o przerwaniu dalszych prac nad potencjalną konsolidacją, zarządy spółek Vobis i Action podjęły jednomyślnie.

d1nws3r

Cytowany w komunikacie Przemysław Jakubiec, wiceprezes Vobisu stwierdził, że w obecnej sytuacji giełdowej "samodzielnie skuteczniej osiągniemy najsilniejszą pozycję na rynku sprzedaży detalicznej IT".

Vobis podał, że jego przychody ze sprzedaży w 2008 roku wyniosły 864ámln zł. Zysk z działalności operacyjnej w IV kwartale 2008 roku wyniósł 14,1 mln zł, czyli był o 59 proc. wyższy niż rok wcześniej.

Spółka poinformowała, że w 2009 roku chce utrzymać pozycję lidera sprzedaży detalicznej sprzętu cyfrowego w Polsce. Vobis planuje rozwój sieci salonów Vobis Digital o kolejne 40 punkty sprzedaży oraz otwarcie salonów Nokia Store, co da w sumie 250 sklepów w całej Polsce.

Rozmowy dotyczące połączenia Action z Vobisem toczyły się na mocy zawartego pod koniec listopada porozumienia.

Prezes Actionu oceniał wówczas, że zakończenie fuzji nastąpić może w końcu lutego 2009 roku. (PAP)

seb/ ana/

d1nws3r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nws3r