Trwa ładowanie...

Volkswagen Bank zablokował konta. Jak odzyskać pieniądze?

W czwartek 30 listopada Volkswagen Bank Polska zablokował wszystkie konta należące do klientów indywidualnych. Wszystko przez zmianę profilu działalności i koncentrację na obsłudze firm, co zapowiadał już w sierpniu. Pieniądze klientów, którzy przegapili termin, oczywiście nie przepadną.
Share
Bank zablokował dostęp do blisko 30 tys. rachunków
Bank zablokował dostęp do blisko 30 tys. rachunkówŹródło: East News, Fot: Stefan Maszewski/Reporter
d1j4nc4

"Z dniem 30.11.2017 rachunki indywidualne zostaną zamknięte, a dostęp do środków na koncie zostanie zablokowany od godziny 20:00. Po tym terminie przetransferowanie pozostawionych środków na konto w innym banku, będzie możliwe wyłącznie po złożeniu pisemnej dyspozycji, wysłanej pocztą tradycyjną, na adres VW Banku" - czytamy w komunikacie.

Bank przypomniał, że po zamknięciu rachunku klienci nie będą już mieć dostępu do niego przez system bankowości elektronicznej. Stąd też konieczność pisania podań i korespondencji listowej. Bezużyteczne stały się też karty płatnicze wydane do kont.

Konta bankowe "z bonusem"

VW Bank decyzję o całkowitym zamknięciu oferty dla klientów indywidualnych ogłosił już w sierpniu. Wtedy też wysyłał listy z wypowiedzeniem umowy, instrukcjami dotyczącymi całej procedury przeniesienia środków i zamykania kont.

d1j4nc4

Zmiana profilu działalności banku w Polsce i koncentracja wyłącznie na rozwijaniu oferty dla przedsiębiorców wynika z przygotowań do połączenia się oddziału z jego niemieckim odpowiednikiem. W ramach obsługi firm oczywiście dalej będzie wchodzić pełny zakres bankowych produktów od kont, przez lokaty, aż po kredyty.

Volkswagen Bank Polska wchodzi w skład Volkswagen Financial Services AG. Kapitał zakładowy banku wynosi 107 mln zł. Klientom indywidualnym oferował usługi bankowości bezpośredniej od kwietnia 2001 roku. Z ostatnich danych wynikało, że takich rachunków było przed zamknięciem około 30 tys.

d1j4nc4

Podziel się opinią

Share
d1j4nc4
d1j4nc4