Trwa ładowanie...
dqacyin

Volkswagen Bank zablokował konta. Jak odzyskać pieniądze?

W czwartek 30 listopada Volkswagen Bank Polska zablokował wszystkie konta należące do klientów indywidualnych. Wszystko przez zmianę profilu działalności i koncentrację na obsłudze firm, co zapowiadał już w sierpniu. Pieniądze klientów, którzy przegapili termin, oczywiście nie przepadną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bank zablokował dostęp do blisko 30 tys. rachunków
Bank zablokował dostęp do blisko 30 tys. rachunków (East News, Fot: Stefan Maszewski/Reporter)
dqacyin

"Z dniem 30.11.2017 rachunki indywidualne zostaną zamknięte, a dostęp do środków na koncie zostanie zablokowany od godziny 20:00. Po tym terminie przetransferowanie pozostawionych środków na konto w innym banku, będzie możliwe wyłącznie po złożeniu pisemnej dyspozycji, wysłanej pocztą tradycyjną, na adres VW Banku" - czytamy w komunikacie.

Bank przypomniał, że po zamknięciu rachunku klienci nie będą już mieć dostępu do niego przez system bankowości elektronicznej. Stąd też konieczność pisania podań i korespondencji listowej. Bezużyteczne stały się też karty płatnicze wydane do kont.

Konta bankowe "z bonusem"

VW Bank decyzję o całkowitym zamknięciu oferty dla klientów indywidualnych ogłosił już w sierpniu. Wtedy też wysyłał listy z wypowiedzeniem umowy, instrukcjami dotyczącymi całej procedury przeniesienia środków i zamykania kont.

dqacyin

Zmiana profilu działalności banku w Polsce i koncentracja wyłącznie na rozwijaniu oferty dla przedsiębiorców wynika z przygotowań do połączenia się oddziału z jego niemieckim odpowiednikiem. W ramach obsługi firm oczywiście dalej będzie wchodzić pełny zakres bankowych produktów od kont, przez lokaty, aż po kredyty.

Volkswagen Bank Polska wchodzi w skład Volkswagen Financial Services AG. Kapitał zakładowy banku wynosi 107 mln zł. Klientom indywidualnym oferował usługi bankowości bezpośredniej od kwietnia 2001 roku. Z ostatnich danych wynikało, że takich rachunków było przed zamknięciem około 30 tys.

dqacyin

Podziel się opinią

Share
dqacyin
dqacyin