Trwa ładowanie...
d14bf1r
30-11-2015 13:43

vortex energy zrealizuje w tym roku farmy wiatrowe o łącznej wydajności 30,3 MW

Warszawa, 30.11.2015 (ISBnews) - vortex energy zrealizuje do końca roku 11 instalacji wiatrowych o łącznej wydajności 30,3 MW i podłączy je do sieci, podała spółka.

Share
d14bf1r

Obecnie firma kończy realizację projektu "Jóźwin" we współpracy z Max Bögl. Farma znajduje się na terenie gmin Kleczew (8 turbin typu GE2,85) i Ślesin (1 turbina typu GE2,5).

Z kolei w ramach projektu "Nieświastów" w gminie Kazimierz Biskupi vortex energy postawi dwie turbiny GE2,5 z wirnikami o średnicy 120 m. Finansowanie inwestycji zapewni Bank Ochrony Środowiska (BOŚ).

"Wyjątkowym wyzwaniem przy realizacji tej niewielkiej elektrowni było znalezienie banku gotowego przy aktualnych warunkach rynkowych wesprzeć inwestycję o tak małym zakresie. Po porażce pierwszej procedury finansowania byliśmy wdzięczni, że BOŚ Bank - przy silnym wsparciu ze strony BOŚ Eko Profit - zdecydował się wejść w nasz projekt na tak późnym etapie i pod dużą presją czasową. Dzięki temu poprowadzony wspólnie proces zakończył się sukcesem" - powiedział Till Jeske, dyrektor generalny vortex energy Holding AG, cytowany w komunikacie.

Farma wiatrowa zostanie podłączona do stacji 110kV Jóźwin, zbudowanej przez vortex energy na zlecenie Future Energy. Wszystkie instalacje powinny zostać podłączone do końca roku 2015.

d14bf1r

"Umożliwi to wzrost zainstalowanej mocy elektrowni wiatrowych wybudowanych przez vortex energy do ponad 340 MW. Wytworzone ponad 990 GWh ekologicznego prądu zasili corocznie 300 tyś. gospodarstw domowych i odciąży środowisko o 525 038 ton CO2" - podano także.

Główną działalnością vortex energy jest projektowanie, wykonawstwo i eksploatacja instalacji wiatrowych i solarnych w Polsce i w Niemczech. Do dziś firma zbudowała w Niemczech i Polsce 16 farm wiatrowych o łącznej mocy 341,2 MW. Od lutego 2015 vortex energy jest podmiotem koncesjonowanym w zakresie handlu energią elektryczną i bilansowania, świadcząc usługi bilansowania handlowego także innym podmiotom oraz zajmując się sprzedażą energii elektrycznej do klientów końcowych.

(ISBnews)

d14bf1r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14bf1r
d14bf1r