Trwa ładowanie...

W Banku Millennium już nie zarobisz na koncie

Do posiadaczy Dobrego Konta w Banku Millennium wpłynął dziś list, w którym bank informuje o likwidacji 3 proc. zwrotu za zakupy w sklepach spożywczych i na stacjach benzynowych. Podobny list dostali posiadacze Konta Internetowego, którzy otrzymywali 1 proc. zwrotu za wszystkie transakcje dokonane kartami Maestro PayPass.

W Banku Millennium już nie zarobisz na koncieŹródło: Thinkstockphotos
d2i6fdf
d2i6fdf

Bank rozesłał listy do swoich klientów za pomocą systemu transakcyjnego - radzimy więc przy najbliższej okazji nie tylko sprawdzić stan konta, ale i skrzynkę na bankową korespondencję. Millennium uzasadnia swoją decyzję "zmieniającymi się uwarunkowaniami na rynku kart płatniczych".

Oczywiście chodzi o opłatę interchange - prowizję pobieraną od sprzedawców za transakcje dokonywane kartą. Jeszcze niedawno mieliśmy jedne z najwyższych stawek w Europie, jednak kwestia tej opłaty trafiła ostatecznie do parlamentu. W efekcie od stycznia 2014 r. stawki opłat interchange, czyli prowizji pobieranych przez banki od transakcji kartami płatniczymi, spadną do 0,5 proc. wartości transakcji. Obecnie prowizja ta wynosi 1,2-1,3 proc.

Millennium, wiedząc, jak bardzo osłabia swoją ofertę, zaoferował coś na pocieszenie dla swoich klientów. Zostaną wprowadzone:

  • bezpłatne realizowanie zleceń stałych oraz płatności na rachunki zdefiniowane,
  • możliwość korzystania z pakietu MilleSMSów (powiadomień i zapytań na temat m.in. operacji i salda na koncie oraz transakcji kartami) w cenie 2,99 zł za 20 SMS-ów krajowych miesięcznie.

Jeśli dla kogoś to za mało, to może skorzystać z "przygotowanej specjalnie oferty promocyjnej" - czyli otworzyć za darmo limit w Dobrym Koncie. Ma ona obowiązywać do 31 grudnia 2013 r. i dotyczyć tylko posiadaczy tego rachunku.

d2i6fdf

Bank zapewnia, że nie zmienią się pozostałe cechy Dobrego Konta, czyli bezpłatne: prowadzenie konta, karta do rachunku, wypłaty ze wszystkich bankomatów na terenie całej Polski oraz krajowe przelewy internetowe w złotych.

Niestety zmieniają się na gorsze warunki cenowe Konta Internetowego. Pojawi się stała opłata za kartę w wysokości 4,99 zł, której nie będzie można uniknąć. W cenniku pojawi się też opcja abonamentu w wysokości 4,99 zł za wypłatę ze wszystkich bankomatów w kraju. Bank przypomina, że ze względu na zmiany w regulaminie klient ma prawo do nieprzyjęcia wprowadzonych zmian "w trybie określonym w regulaminie ogólnym".

d2i6fdf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i6fdf