Trwa ładowanie...
d1duxwc

W. Brytania/ Wydano koncesje na kolejne projekty w energetyce morskiej

The Crown Estate, instytucja zarządzająca majątkiem brytyjskiej korony poinformowała o podpisaniu umów w sprawie 11 nowych projektów w energetyce morskiej.
Share
d1duxwc

Wszystkie projekty dotyczą wykorzystania fal i prądów morskich do wytwarzania energii. Sześć z nich to projekty demonstracyjne, zaś pięć pozostałych to przedsięwzięcia komercyjne, każdy o potencjale od 10 do 30 MW.

"Udzielając tych pozwoleń mamy nadzieję przyczynić się do dalszego rozwoju i komercjalizacji technologii, które mogą okazać się kluczowe dla pełnego wykorzystania potencjału brytyjskich projektów w energetyce morskiej" - powiedział Rob Hastings, dyrektor ds. energii i infrastruktury w The Crown Estate.

Według niego, jest to również odpowiedź na rosnące zainteresowanie rynku energetyką fal i prądów morskich, w której Wielka Brytania jest światowym liderem.

d1duxwc

"Dzisiejsza decyzja jest znaczącym krokiem w rozwoju energetyki morskiej i całego sektora gospodarki z nią powiązanego. Branża ta może przyczynić się do powstania tysięcy nowych miejsc pracy, a sam sektor może mieć wartość 4 mld funtów rocznie do 2050 roku i to tylko biorąc pod uwagę wartość eksportu" - dodał wiceminister ds. energii Greg Barker.

Podkreślił on również, że rząd brytyjski wiąże bardzo duże nadzieje z tym sektorem energetyki.

Spośród 11 przyznanych koncesji, trzy znajdują się u wybrzeży Anglii, cztery na wodach szkockich, jeden w Irlandii Północnej i trzy u wybrzeży Walii.

The Crown Estate zajmuje się wyłącznie koncesjonowaniem na obszarze dna morskiego, które stanowi własność brytyjskiej korony. Po uzyskaniu koncesji inwestorzy muszą przejść normalne procedury związane z uzyskaniem pozwoleń administracyjnych i przeprowadzeniem konsultacji społecznych.

d1duxwc

Podziel się opinią

Share
d1duxwc
d1duxwc