Trwa ładowanie...
01-10-2010 09:24

W czasie czwartkowej sesji byki pokazały rogi

W trakcie czwartkowej sesji byki kontynuowały swoją dobrą passę. Poranek na warszawskim parkiecie przyniósł jeszcze lekką przecenę; FW20Z10 wystartowały z poziomu 2 580 pkt, tracąc 13 pkt względem środowego zamknięcia.

W czasie czwartkowej sesji byki pokazały rogiŹródło: BM BPH
d1is4bf
d1is4bf

Przed rozpoczęciem kwotowań na rynku kasowym, kurs grudniowej serii kontraktów zniżkował do dziennego minimum (2 576 pkt), po czym do ataku ruszyli kupujący. Po godz. 10:00 FW20Z10 znajdowały się już powyżej kreski ale kolejne godziny handlu przyniosły konsolidację w okolicach 2 600 pkt. Popołudniu, byki wsparte serią dobrych danych zza oceanu ponownie przystąpiły do ataku, co przełożyło się na wyznaczenie sesyjnego maksimum na pułapie 2 623 pkt. Finisz czwartkowego handlu wypadł na poziomie 2 617 pkt, co oznacza wzrost o 0,9% w stosunku do poprzedniego rozstrzygnięcia. Baza po zamknięciu sesji wynosi +2 pkt, natomiast LOP wzrósł do poziomu 103,4 tys. pozycji. Sesyjny wolumen obrotu wyniósł 49,9 tys. sztuk kontraktów.

Wykres indeksu WIG20
Źródło: Wykres indeksu WIG20

W czasie wczorajszej sesji byki pokazały rogi. Na wykresie kontraktów terminowych FW20Z10 pokazała się wysoka biała świeca, a zamknięcie notowań wypadło najwyżej w tym roku. Tym samym strona kupująca jest już o krok od przełamania maksimów intraday z poniedziałku oraz ustanowienia nowych szczytów. Po środowej dość niepewnej sesji i świecy doji, czwartek przyniósł wyraźne ożywienie, a to oznacza, że kupujący ponownie odnaleźli kierunek kursów. Wygląda na to, że obecnie trudno doszukiwać się negatywnych sygnałów na drodze do dalszych wzrostów.

Mankamentem pozostają wskazania RSI oraz ADX. Krótkoterminowy RSI jest mocno przegrzany, przy jednoczesnym słabym trendzie sygnalizowanym przez ADX. Taki układ wskaźników zwykle zapowiada korektę spadkową. I chyba gracze mają to na uwadze, gdyż nieśmiało zdobywają kolejne rejony oporów. Jeśli jednak spojrzymy przebieg notowań FW20Z10 z ostatnich dwóch tygodni, to można dostrzec płaską korektę wzrostów, która zapowiada dalszy ruch wzrostowy. Strona kupująca ma po swojej stronie także wskazania LOP, która ponownie, po jednym dniu przerwy, zaczęła sprzyjać graczom posiadającym długie pozycje. W dalszym ciągu relacja potencjalnego zysku do ryzyka korzystniej prezentuje się dla kupujących.

  • Wsparcie: 2575, 2541, 2507
  • Opór: 2619, 2665, 2697
d1is4bf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1is4bf