Trwa ładowanie...
d190g65
d190g65

W instalacji PCC Rokita wybuchł pożar, nie ma osób poszkodowanych

Warszawa, 30.05.2016 (ISBnews) - W wyniku wyładowania atmosferycznego doszło do pożaru w budynku pomocniczym instalacji do produkcji chlorobenzenów, w PCC Rokita, poinformowała spółka. W wyniku zaistniałego zdarzenia nikt nie został poszkodowany, podano także. 
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d190g65

"Pozostałe instalacje spółki nie ucierpiały w pożarze, a uszkodzenia spowodowane pożarem nie mają wpływu na techniczny aspekt ich działania" - czytamy w komunikacie.

Spółka jest w trakcie analizy wpływu zdarzenia na funkcjonowanie instalacji do produkcji chlorobenzenów. Sprzedaż wyrobów, produkowanych na tej instalacji, stanowiła w 2015 roku ok. 4% przychodów Grupy PCC Rokita, podano także.

PCC Rokita zajmuje się produkcją i handlem produktami chemicznymi. Zakres produkowanych chemikaliów ma charakter zaopatrzeniowy dla najważniejszych branż przemysłu. Są nimi w głównej mierze przemysły: tworzyw sztucznych, chemii przemysłowej i gospodarczej, chłodniczy, farmaceutyczny, spożywczy, budowlany, samochodowy, tekstylny oraz górniczy. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od czerwca 2014 r.

(ISBnews)

d190g65

Podziel się opinią

Share

d190g65

d190g65