Trwa ładowanie...
d3aifbg

W Irlandii wciąż najniższe bezrobocie mimo napływu Polaków

Bezrobocie w Irlandii pozostaje na
najniższym w Unii Europejskiej poziomie 4,5% pomimo
trwającego napływu imigrantów z Europy Wschodniej, w tym Polaków -
ogłosił rządowy Centralny Urząd Statystyczny.

d3aifbg
d3aifbg

Bezrobocie w Irlandii pozostaje na najniższym w Unii Europejskiej poziomie 4,5% pomimo trwającego napływu imigrantów z Europy Wschodniej, w tym Polaków - ogłosił we wtorek rządowy Centralny Urząd Statystyczny.

Bezrobocie, w tym liczącym 4 mln mieszkańców kraju, utrzymuje się na poziomie 4,5% od listopada ubiegłego roku. Według najnowszych danych, 154 tys. 566 osoby, w tym wiele pracujących w niepełnym wymiarze godzin, brało w w kwietniu zasiłki dla bezrobotnych, o 977 osób mniej niż w marcu.

Tymczasem do Irlandii każdego miesiąca przyjeżdża około 10 tys. imigrantów, głównie z Polski i krajów bałtyckich, by pracować na budowach, farmach, w pubach i restauracjach.

Komisja Europejska informowała niedawno, że od maja 2004 do września 2005 r. pracę w Irlandii podjęło 160 tys. obywateli z 10 nowych państw UE (w tym ponad połowa z Polski), co stanowi 2% wszystkich pracowników.

Według danych UE, średnie bezrobocie w strefie euro wynosiło w maju 8,1%, a w całej Unii 8,4%. Po Irlandii, najniższe jest w Danii i wynosi 4,8%.

d3aifbg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3aifbg