Trwa ładowanie...
dk8neam

W kwietniu mieszkania najbardziej zdrożały w Katowicach i Bydgoszczy

28.5.Warszawa (PAP) - W kwietniu mieszkania na rynku wtórnym
najbardziej zdrożały w Katowicach, Bydgoszczy i Białymstoku -
wynika z raportu przygotowanego przez serwis...

dk8neam
dk8neam

28.5.Warszawa (PAP) - W kwietniu mieszkania na rynku wtórnym najbardziej zdrożały w Katowicach, Bydgoszczy i Białymstoku - wynika z raportu przygotowanego przez serwis nieruchomości Oferty.net.

Największy spadek cen w porównaniu z marcem odnotowano w Warszawie, Olsztynie, Wrocławiu i Łodzi.

Najwięcej, bo o 1,3 proc. w stosunku do marca, wzrosła średnia cena metra kwadratowego mieszkania w Bydgoszczy i Katowicach - odpowiednio do: 4194 zł i 4146 zł. Drugi był Białystok (wzrost o 1,2 proc.) - za metr kwadratowy trzeba było zapłacić 4461 zł.

Z analizy wynika, że ceny mieszkań najbardziej spadły w Warszawie, Olsztynie, Wrocławiu i Łodzi - odpowiednio o 3,7 proc., o 1,9 proc., a w dwóch ostatnich miastach o 1,1 proc. Metr kwadratowy mieszkania kosztował tam w kwietniu odpowiednio: 8853 zł, 4771 zł, 6634 zł, 4137 zł.

dk8neam

Dyrektor serwisu nieruchomości Oferty.net Marcin Drogomirecki podkreślił w rozmowie z PAP, że spadek cen mieszkań w kwietniu dotyczył głównie największych miast.

"Boom mieszkaniowy w Polsce wystąpił w największym stopniu w dużych miastach Polski. Tam właśnie rozpoczęto najwięcej inwestycji, które spowodowały, że na rynku pierwotnym pojawiło się bardzo dużo nowych ofert" - powiedział.

"Oferty mieszkaniowe dotyczące rynku pierwotnego, które bardzo staniały w ostatnim czasie, konkurują z ofertami na rynku wtórnym. Stąd spadek cen mieszkań w ubiegłym miesiącu dotyczył głównie dużych aglomeracji" - dodał.

W raporcie uwzględniono 18122 oferty mieszkań wystawionych w kwietniu do sprzedaży przez agencje nieruchomości i osoby prywatne. (PAP)

dol/ je/ jbr/ ana/

dk8neam
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk8neam