Trwa ładowanie...

W kwietniu zmieni się cennik na Poczcie Polskiej

Firma wprowadza nowe formaty dla swoich listów, a co za tym idzie – nowe ceny usług. W zależności od rozmiaru przesyłki klienci zapłacą za nadanie zwykłego listu od 3,30 zł do 7,30 zł. Zmiany będą ważne od kwietnia.
Share
Poczta Polska podnosi ceny. Przesyłki będą trzy razy droższe
Poczta Polska podnosi ceny. Przesyłki będą trzy razy droższeŹródło: East News, Fot: ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER
d2xgbhu

Do Poczty Polskiej wchodzą trzy nowe formaty listowe: S, M, L, które uzależnione będą wyłącznie od wielkości przesyłki i jej masy. W najmniejszym formacie będzie można nadawać przesyłki o masie do 500 g i maksymalnym formacie koperty C5 o grubości do 2 cm. Średni format M umożliwi klientom wysyłanie przesyłek o masie do 1 000 g. Maksymalny wymiar koperty C4 wyniesie do 2 cm.

ZOBACZ: Pracownicy Poczty Polskiej dostaną w tym roku drugą podwyżkę

Największy format L przeznaczony jest dla przesyłek o masie do 2 000 g. Jeśli chodzi o wymiary to suma długości, szerokości i wysokości przesyłki nie może przekroczyć 90 cm.

d2xgbhu

Nowe formaty to również nowy, uproszczony cennik. Za przesyłkę ekonomiczną w formacie S zapłacimy 3,30 zł, za M – 4 zł, a za L – 6,60 zł. jeśli wyślemy list w wariancie priorytetowym to za przesyłkę w formacie S zapłacimy 4,10 zł, M – 4,70 zł, L – 7,30 zł. To ceny za przesyłki nierejestrowane.

CZYTAJ: Poczta Polska ze wsparciem. Nowe obowiązki i więcej pieniędzy

W przypadku listów poleconych zapłacimy: 5,90 zł za rozmiar S, 6,30 zł za rozmiar M i 15,60 zł za L. Dotyczy to wersji ekonomicznej. A w priorytetowej: 8,40 zł za S, 8,70 zł za M i 18,30 zł za L.

Zmiana cennika usług powszechnych nie obejmuje przesyłek zagranicznych oraz paczek powszechnych w obrocie krajowym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2xgbhu

Podziel się opinią

Share
d2xgbhu
d2xgbhu