Trwa ładowanie...
d2g70h0
d2g70h0

W lipcu koniunktura w rolnictwie poprawiła się - IRG SGH

25.08. Warszawa (PAP) - Lipcowa edycja ankietowych badań wskazuje, że rolnictwo weszło w fazę poprawy koniunktury - wynika z badań IRG SGH. Wyższy jest zarówno ogólny wskaźnik...
Share
d2g70h0

25.08. Warszawa (PAP) - Lipcowa edycja ankietowych badań wskazuje, że rolnictwo weszło w fazę poprawy koniunktury - wynika z badań IRG SGH. Wyższy jest zarówno ogólny wskaźnik przychodów pieniężnych jak i poziom optymizmu rolników w ocenie perspektyw ekonomicznych swych gospodarstw. Dla obu tych wskaźników odnotowano kilkupunktową poprawę w stosunku do szczególnie złych ocen z ubiegłego roku.

Autorzy badania zaznaczają, że poprawa wskaźników odbywa się ciągle w ujemnych rejestrach ich wartości, co każe ostrożnie przyglądać się ocenie sytuacji w rolnictwie.

"Lepsza sytuacja ekonomiczna gospodarstw rolnych znajduje wyraz w znaczącym wzroście, w stosunku do roku ubiegłego, zakupów nawozów mineralnych, pasz treściwych i środków ochrony roślin. Wyniki nie wskazały natomiast na ożywienie aktywności inwestycyjnej gospodarstw rolnych. Skutki dla rolnictwa licznych tego lata anomalii pogodowych, w następstwie których Polska odnotowała dwie fale powodziowe na głównych rzekach i rekordowe upały, przez znaczną część lata paradoksalnie przyniosły wzrost cen płodów rolnych i poprawę koniunktury w tej gałęzi produkcji" - napisano w komentarzu. (PAP)

nik/ asa/

d2g70h0

Podziel się opinią

Share
d2g70h0
d2g70h0