Trwa ładowanie...
d3zkxn0

W niedzielę w Egipcie otwarte mają zostać banki

03.02. Kair (PAP/Reuters) - Bank centralny Egiptu ogłosił w czwartek, że banki, zamknięte od tygodnia z powodu zamieszek, zostaną otwarte w niedzielę. Podejmowanie gotówki przez...
Share
d3zkxn0

03.02. Kair (PAP/Reuters) - Bank centralny Egiptu ogłosił w czwartek, że banki, zamknięte od tygodnia z powodu zamieszek, zostaną otwarte w niedzielę. Podejmowanie gotówki przez osoby indywidualne będzie ograniczone, natomiast żadnym ograniczeniom nie będą podlegać transfery za granicę.

Wiceprezes banku centralnego Hiszam Ramez sprecyzował, że otwarte zostaną tylko "wybrane" placówki bankowe w Kairze i innych dużych miastach i że będą czynne w godzinach 10-13.30. Szczegóły mają być opublikowane w lokalnych gazetach.

Ramez podkreślił, że rezerwy banku centralnego są wystarczające. "Nie ma problemu. Będziemy mogli zrealizować wszystkie transakcje" - powiedział. Zaprzeczył też, jakoby istniało ryzyko gwałtownego spadku kursu funta egipskiego.

Osoby indywidualne będą mogły podjąć do 50 tysięcy funtów (8,5 tys. USD) dziennie oraz równowartość 10 tys. amerykańskich dolarów w dowolnych walutach obcych.(PAP)

az/ mc/ asa/

d3zkxn0

Podziel się opinią

Share
d3zkxn0
d3zkxn0