Trwa ładowanie...
d329xcr

W ocenie MCI wartość ABC Data jest znacznie wyższa niż wynika to z ceny emisyjnej

21.05. Warszawa (PAP) - W ocenie MCI Management wartość ABC Data jest znacznie wyższa niż wynika to z ustalonej ceny emisyjnej, która została zdeterminowana przez obecną sytuację...

Share
d329xcr

21.05. Warszawa (PAP) - W ocenie MCI Management wartość ABC Data jest znacznie wyższa niż wynika to z ustalonej ceny emisyjnej, która została zdeterminowana przez obecną sytuację na rynku. Z tego powodu fundusz nie sprzeda swoich akcji w ofercie - poinformował PAP Michał Rumiński, członek zarządu ABC Data i partner w MCI Management.

"Biorąc pod uwagę fakt, że IPO ABC Data odbywa się przy dość niestabilnej sytuacji giełdowej, zarząd spółki zdecydował się zaoferować akcje po bardzo atrakcyjnej dla nowych akcjonariuszy cenie. W ocenie MCI wartość spółki jest znacznie wyższa od ustalonej ceny emisyjnej, dlatego MCI zdecydował się odstąpić od sprzedaży swoich akcji w ofercie" - powiedział PAP Rumiński.

"Cena została ustalona w procesie book-buildingu i mogę potwierdzić, że popyt przy takiej cenie przewyższał podaż oferowaną w ramach ostatecznie przeznaczonej do sprzedaży liczby akcji" - dodał.

Rumiński poinformował też, że akcje MCI jak również akcje Arthur Holding GmbH, które miały pierwotnie być sprzedawane w ofercie, będą objęte 12-miesięcznym lock-upem.

d329xcr

Lock-upem objętych jest ponad 95 proc. wszystkich akcji ABC Data.

Zarząd ABC Data poinformował w piątek, że na podstawie wyników procesu budowania księgi popytu cena emisyjna akcji spółki oferowanych w ofercie publicznej została ustalona na 2,35 zł za sztukę. Wcześniej ustalony przedział cenowy był pomiędzy 2,35 zł a 2,95 zł.

Arthur Holding GmbH oraz MCI Private Ventures FIZ odstąpiły od sprzedaży swoich akcji ze względu na zbyt niską cenę.

Arthur Holding i grupa MCI miały według wcześniejszych założeń zaoferować 11.094.400 istniejących akcji serii B oraz 11 mln istniejących akcji serii C.

Ostateczna liczba akcji oferowanych w transzy dla inwestorów instytucjonalnych została ustalona na 20 mln, a w transzy indywidualnej wynosi 2 mln.

21 maja rozpoczęły się zapisy na akcje ABC Data dla inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. Potrwają one do 25 maja. Do 27 maja nastąpi przydział oferowanych akcji ABC Daty.(PAP)

gsu/ asa/

d329xcr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d329xcr
d329xcr