Trwa ładowanie...
d2t4svu

W piątek prezentacja zarysu projektu ws. wykazu ubezpieczonych

W piątek ma być przedstawiony zarys projektu, którego celem jest m.in. uruchomienie centralnego wykazu ubezpieczonych w zakładanym terminie od 1 lipca - poinformował w czwartek PAP rzecznik resortu administracji i cyfryzacji Artur Koziołek.

d2t4svu
d2t4svu

Szef ministerstwa Michał Boni tłumaczył wcześniej, że chodzi o to, aby centralny wykaz ubezpieczonych "był dostępny poprzez portal we wszystkich jednostkach służby zdrowia w rejestracjach, tam gdzie lekarze prowadzą praktykę".

Jak powiedział Koziołek, prezentacja zarysu projektu zmiany ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych ma się odbyć około południa w KPRM, gdzie urzęduje Boni.

Dodał, że zarys projektu przygotowało Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji we współpracy z przedstawicielami NFZ, ZUS i resortu zdrowia. Jak mówił, o szczegółach poinformuje sam minister.

Boni zapowiadał przygotowanie zarysu do 20 stycznia dwa tygodnie temu w TVN24.

d2t4svu

Jak mówił, system ma być taki, aby "wymiana informacji między NFZ a ZUS pozwoliła na aktualizowanie danych o tym, czy dana osoba jest ubezpieczona". "Przede wszystkim trzeba spiąć dane między NFZ a ZUS" - dodał.

Dzień wcześniej premier Donald Tusk po spotkaniu z przedstawicielami protestujących lekarzy zapowiedział, że stworzenie informatycznego centralnego wykazu osób ubezpieczonych będzie jednym z priorytetów rządu. Boni spotkał się tego dnia wieczorem w tej sprawie z wiceministrem zdrowia Jakubem Szulcem i prezesem ZUS Zbigniewem Derdziukiem; ustalili wstępny zakres zmian legislacyjnych dotyczących stworzenia rejestru.

d2t4svu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t4svu