Trwa ładowanie...
d25yb0l
13-01-2016 08:35

W powiecie wodzisławskim rusza Karta Młodego Przedsiębiorcy

Młodzi mieszkańcy powiatu wodzisławskiego rozpoczynający działalność gospodarczą będą mogli skorzystać z ulg, zniżek i innych udogodnień - umożliwi to wprowadzana przez miejscowy urząd pracy Karta Młodego Przedsiębiorcy. Ma to być zachęta do zakładania firm.

d25yb0l
d25yb0l

Jak podało Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, ruszający właśnie program opiera się na doświadczeniach powiatu nyskiego, gdzie już wcześniej wprowadzono podobne rozwiązanie - w wyniku partnerstwa Innowacyjna Nysa. Wodzisławska Karta jest pierwszym tego typu programem w woj. śląskim.

Pomysł polega na tworzeniu przez innych przedsiębiorców, otoczenie biznesu lub podmioty administracji publicznej systemu ulg, bonifikat i innych udogodnień dla młodych rozpoczynających dopiero przygodę w biznesie. W zamian partnerzy Karty Młodego Przedsiębiorcy zyskują wizerunek instytucji wspierającej młodzież (tzw. aniołów biznesu)
, bezpłatną promocję oraz potencjalnie nowych klientów dla swoich produktów i usług - wyjaśniają lokalne władze.

Z programu będą mogły skorzystać osoby, które nie ukończyły 30. roku życia. Według statystyk ta grupa wiekowa stanowi aż 40 proc. wszystkich bezrobotnych zarejestrowanych w wodzisławskim urzędzie pracy. Ogólna stopa bezrobocia w powiecie nieznacznie przekracza 9,5 proc.

Dyrektor wodzisławskiego PUP Anna Słotwińska-Plewka powiedziała PAP, że pierwszy - trwający obecnie - etap polega na zachęcaniu firm do włączania się do programu. Liczy, że tych podmiotów uda się zgromadzić 30-40. Podczas specjalnej gali otrzymają one specjalne certyfikaty poświadczające udział w przedsięwzięciu.

d25yb0l

"Chcemy zaprosić jak największą liczbę partnerów, firm i innych instytucji do udziału w tej inicjatywie, dzięki czemu osoby, które statystycznie w naszym powiecie znajdują się w najgorszym położeniu na rynku pracy, uzyskają zachętę do zakładania własnych firm" - podkreśla dyrektorka.

Po zgromadzeniu partnerów programu PUP zacznie wydawać młodym przedsiębiorcom karty upoważniające ich do różnych preferencji. Według Słotwińskiej-Plewki, powinno to nastąpić już wiosną.

Aby zgłosić się do projektu należy skorzystać z formularza dostępnego na stronie urzędu pracy www.pup-wodzislaw.pl. Więcej informacji nt. programu można znaleźć na stronie www.kmp.nysa.pl lub uzyskać w PUP w Wodzisławiu Śląskim.

d25yb0l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25yb0l