Trwa ładowanie...
dgp0t34
13-11-2015 08:37

W ramach ITME powstało centrum badań nad grafenem

Warszawa, 13.11.2015 (ISBnews) - W Warszawie powstało Centrum Grafenu i Innowacyjnych Nanotechnologii, które będzie działać w ramach Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych, poinformowała Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ).

Share
dgp0t34

"W pierwszym etapie projektu, za 9 mln euro zakupiono najnowocześniejszą aparaturę badawczo-naukową i zmodernizowano laboratoria ITME" - podano w komunikacie.

Centrum Grafenu i Innowacyjnych Nanotechnologii będzie wyspecjalizowaną placówką badawczą, prowadzącą badania nad grafenem, kryształami fotonicznymi i nanokompozytami.

"W następnych etapach projektu planowana jest budowa nowego budynku laboratoryjnego ze specjalistycznymi pracowniami, który stanie się główną siedzibą tego ośrodka. Szacunkowy budżet na realizację Centrum Grafenu i Innowacyjnych Nanotechnologii wynieść ma nawet 30 mln euro, z czego znaczna część pochodzi ze środków Unii Europejskiej" - czytamy także.

ITME jest instytutem badawczym zajmującym się wdrażaniem nowych technologii. Prowadzi prace nad opracowaniem nowych materiałów, badaniem ich właściwości i możliwości wykorzystania w podzespołach do zastosowań min. w elektronice, optoelektronice, mikromechanice, metrologii.

(ISBnews)

dgp0t34
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgp0t34
dgp0t34