Trwa ładowanie...

W stolicy już można zakładać działalność przez internet

Od ponad miesiąca przedsiębiorcy w stolicy mogą zakładać działalność gospodarczą przez internet - informuje "Życie Warszawy".

W stolicy już można zakładać działalność przez internetŹródło: Jupiterimages
d32ddke
d32ddke

Dodatkowo urząd przesyła też odpowiednie dokumenty do ZUS, urzędu skarbowego i statystycznego. Pomimo tych ułatwień, trudno jednak przekonać chętnych do tej właśnie formy. W pierwszym miesiącu internet wybrało 36% ogólnej liczby rozpoczynających własny biznes.

Jednak w całej akcji chodzi o złożenie wniosku, a nie całkowite załatwienie formalności bez odwiedzania urzędu. Taki sposób jest dostępny jedynie dla osób posługujących się podpisem elektronicznym. Pozostali mogą pobrać i wypełnić odpowiedni wniosek ze strony internetowej urzędu, lecz później muszą go osobiście złożyć i podpisać przy urzędniku.

Zdania obywateli na temat nowej opcji, oferowanej przez stołeczne wydziały działalności gospodarczej, są podzielone. Jednym bardzo ta forma przypadła do gustu, zaś inni dalej narzekają, że jednak bez podpisu elektronicznego, trzeba iść do urzędu, czego chcieli uniknąć, korzystając z internetu.

Szkoda, że nikt z pomysłodawców wcześniej nie sprawdził, ile osób prywatnych ma już swój podpis elektroniczny, a nie prowadzi jeszcze działalności gospodarczej.

d32ddke
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32ddke