Trwa ładowanie...
d30hhgv

W święta warto pomyśleć o wakacjach. Biura tną ceny wyjazdów

Święta to czas spotkań z rodziną i odpoczynku, tymczasem organizatorzy wycieczek przypominają, że koniec grudnia to też czas licznych promocji i ulg, jeśli chodzi o wakacyjne wyjazdy. - Promocje sięgają nawet 40 procent ceny, warto więc już teraz pomyśleć o letnim wypoczynku - mówi Marek Kamieński z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W święta warto pomyśleć o wakacjach. Biura tną ceny wyjazdów
(Fot: Sarah_Ackerman/Flickr (CC BY 2.0))
d30hhgv

- W tym roku zaczęliśmy sprzedaż już w październiku, natomiast dziś te ceny są obniżone faktycznie do 40 procent. Dlatego warto właśnie w tym okresie świątecznym porozmawiać z rodziną, gdzie chciałby spędzić wakacje, przeliczyć budżet i wybrać ofertę, która najbardziej nam się podoba - mówi IAR Marek Kamieński.

Dodatkowo nie trzeba się już obawiać upadków biur podróży. Bowiem od końca listopada pełną ochronę turystom zapewnia Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

- Składka, jeśli chodzi o długie wyjazdy, wynosi 15 złotych od osoby, ale za to klient ma stuprocentową pewność, że gdyby organizatorowi przydarzyła się sytuacja, że np. upadnie, to klient dostaje zwrot pieniędzy bezpośrednio z funduszu lub od ubezpieczyciela w terminie 30 dni i może lecieć na kolejne wakacje - podkreśla Marek Kamieński.

Organizatorzy wycieczek przypominają też, że seniorzy w wieku 55 plus mogą korzystać z programu Senior Travel czyli dopłat do wyjazdów. To oferta dla mieszkańców Europy, którzy nigdy nie byli poza granicami swojego kraju. Mają nie tylko wypocząć, ale i dać zarobić branży turystycznej. Klienci mogą skorzystać z wyjazdów w sezonie jesiennym i wiosennym.

d30hhgv

Podziel się opinią

Share
d30hhgv
d30hhgv