Takiej kumulacji dawno nie było. Do wygrania prawie miliard dolarów

W kultowej amerykańskiej loterii Powerball znów nie padła główna wygrana. To oznacza, że w poniedziałkowym losowaniu do zdobycia będzie prawie miliard dolarów. Ewentualny zwycięzca będzie się cieszył z piątej co do wielkości wygranej w całej historii loterii.

W tej loterii można wygrać miliard dol. Jak wziąć w niej udział?
W tej loterii można wygrać miliard dol. Jak wziąć w niej udział?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | MikhailovStudio
oprac. AS

W sobotni wieczór gracze mieli do wygrania 935 milionów dolarów. Żaden z grających nie obstawił jednak prawidłowych liczb, czyli 12, 13, 33, 50 i 52. Było to kolejne z rzędu losowanie bez rozstrzygnięcia - kumulacja trwa od początku 2024 r. W poniedziałek główna nagroda wzrośnie do 975 milionów dolarów - pisze Reuters.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Wielka ściema" w innowacjach. Wystarczyło mieć pomysł na startup. Jakub Dwernicki -Biznes Klasa #20

Szansa na wytypowanie prawidłowych liczb wynosi 1 do 292 milionów. By złapać odpowiednią perspektywę warto zaznaczyć, że prawdopodobieństwo trafienia "szóstki" w Lotto ocenia się na 1 do 14 milionów.

Największa wygrana w Powerball padła w listopadzie 2022 r. Szczęśliwy zwycięzca wzbogacił się wtedy o 2,04 miliarda dolarów.

Jak wziąć udział w loterii?

Organizator Powerball sprzedaje bilety w 45 stanach USA, Dystrykcie Kolumbii, w Portoryko i na Wyspach Dziewiczych. Jeden los kosztuje 2 dolary. W regulaminie konkursu organizator nie zastrzegł, że w loterii mogą brać wyłącznie amerykańscy obywatele. Sęk w tym, że kupon musi zostać zakupiony przez osobę mieszkającą na terenie Stanów Zjednoczonych. Tyczy się to z wiadomych względów zarówno zakupu stacjonarnego jak i przez internet, gdzie strony "stanowe" skutecznie blokują transakcje użytkownikom spoza danej lokalizacji.

Zwycięzcy mają do wyboru dwa sposoby na wypłacenie pieniędzy. Pierwszy z nich zakłada wypłatę całości kwoty od razu przelewem na konto. Druga opcja to rozłożenie wygranej na raty, które są wypłacane przez kolejnych kilkadziesiąt lat.

W obu wypadkach suma zostanie pomniejszona o taki sam podatek. Amerykańskie przepisy są pod tym względem bezlitosne - od wygranych na loterii należy zapłacić ponad 30 proc. daninę, a do tego dochodzą jeszcze podatki stanowe, sięgające zwykle od 3 proc. do 11 proc.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)