Trwa ładowanie...

W tym roku to drogowcy zaskoczą zimę!

A wszystko dzięki nowym elektronicznym gadżetom, w które muszą być wyposażone pługi odśnieżające drogi - informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

W tym roku to drogowcy zaskoczą zimę!Źródło: Jupiterimages
d20bhu0
d20bhu0

Lokalne samorządy nie chcą po raz kolejny wysłuchiwać narzekań, że zima znów zaskoczyła drogowców i stawiają wysokie wymogi firmom chcącym odśnieżać drogi. Pojazdy do posypywania solą muszą być wyposażone w GPS i czujniki elektroniczne. Na pługach mają znaleźć się kamery.

Szlak przeciera Łódź, która jako pierwsza szykując się do akcji zima kupiła systemy GPS. Teraz kupuje 100 kamer, z których większość zamontowana będzie na pługach. Koszt - 300 tys. zł. Dużo? W zeszłym roku na akcję tylko na odśnieżanie z kasy tego jednego polskiego miasta poszło 4 mln zł. Czemu mają służyć inwestycje? Głównie kontroli. Teraz włodarze będą mogli podejrzeć czy pojazdy rzeczywiście walczą ze śniegiem.

System GPS działa już w Poznaniu, w ślady obu miast niedługo pójdą m.in. Białystok i Wisła. W Lublinie gdzie GPS-y działają już od roku teraz dodatkowo pojawią się czujniki pomiaru wysypanej soli. Samorządowcy zapewniają też, że skończy się zasypywanie chodników śniegiem z ulic .

Jk - wp.pl

d20bhu0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20bhu0