Trwa ładowanie...
d3up93r

W Wielkiej Brytanii podniesiono gwarancje ma depozyty bankowe

Brytyjski nadzór usług finansowych FSA poinformował o podwyższeniu gwarancji depozytów bankowych z 35 tys. do 50 tys. funtów szterlingów na jednego klienta.
Share
d3up93r

Podwyższone gwarancje wchodzą w życie 7 października. Podkreślono, że celem tego posunięcia jest umocnienie zaufania do banków, utrzymanie stabilności sektora finansowego i ochrona wkładów.

W czwartek prezydent Irlandii Mary McAleese podpisała ustawę, przewidująca państwowe gwarancje wszystkich depozytów w sześciu największych irlandzkich bankach przez dwa lata. Wzbudziło to zastrzeżenia Londynu w związku z obserwowanym już odpływem kapitału z Wielkiej Brytanii do irlandzkich banków.

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Barroso ujawnił w środę, że w UE trwają rozmowy nad "wspólnymi działaniami", które w dobie kryzysu finansowego pozwolą lepiej zagwarantować oszczędności Europejczyków zdeponowane w bankach. _ Potrzebujemy dalszego wzmocnienia struktur nadzoru na poziomie europejskim. Potrzebujemy większej współpracy _ - apelował przewodniczący KE.

d3up93r

Podziel się opinią

Share
d3up93r
d3up93r