Trwa ładowanie...

Wakacyjny boom w Beskidach. Polacy stawiają na pobyty oszczędnościowe

Turyści zarezerwowali w Beskidach sporo miejsc na wakacje. Mimo, że ceny wzrosły wobec poprzedniego roku o kilkanaście procent, sezon zapowiada się całkiem dobrze - przyznaje Tadeusz Papierzyński z magistratu w Wiśle. Dużą popularnością cieszą się w tym roku obiekty, w których można samodzielnie przygotować posiłki.

Sezon wakacyjny w górach zapowiada się bardzo dobrzeSezon wakacyjny w górach zapowiada się bardzo dobrzeŹródło: East News, fot: Marek Dybas/REPORTER
dwfqg3u
dwfqg3u

Mimo wzrostu cen i krótszych wyjazdów, Beskidy nadal cieszą się dużym zainteresowaniem wśród turystów. Choć liczba rezerwacji jest wysoka, sektor turystyki górskiej nadal nie wrócił do czasów sprzed pandemii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dokąd polecimy na wakacje z Polski? To najpopularniejsze kierunki na sezon letni 2023

- Mieliśmy całkiem spory boom rezerwacyjny w marcu i kwietniu, wiele osób już wtedy zaplanowało wakacje i przyjazdy siedmiodniowe, a nawet dziesięciodniowe - powiedział Papierzyński.

dwfqg3u

Zwrócił uwagę, że wiele osób wyczekuje jednak niemal do końca i ostateczną decyzję o wyjeździe podejmuje, kierując się przede wszystkim pogodą. Tacy goście spędzają zwykle mniej czasy w Beskidach, około 4-5 dni.

Polacy stawiają na pobyty oszczędniejsze

Przedstawiciel magistratu przyznał, że branża obawiała się, iż negatywny wpływ na ruch turystyczny będzie miała inflacja. - Ma ona wpływ na sytuację, ale nie aż tak duży, jak się obawialiśmy. Turyści są, choć przyjeżdżają na krócej - powiedział Papierzyński.

Jak mówił, są to też pobyty oszczędniejsze. Większą popularnością cieszą się w tym roku obiekty, w których można samodzielnie przygotować posiłki.

dwfqg3u

Ceny w górach zdecydowanie wzrosły. Według portali rezerwacyjnych rodzina z dwójką dzieci w pierwszym tygodniu wakacji na osiem nocy może znaleźć pokój w Wiśle czy Szczyrku za cenę od 2 tys. zł, ale zdarzają się też tańsze oferty.

Wisła pełna atrakcji

W Wiśle niemal w każdy letni weekend mają się odbywać koncerty, festyny, zabawy, konkursy, rajdy. Otwarto już kąpielisko miejskie.

Tradycyjnie na przełomie lipca i sierpnia zaplanowano Tydzień Kultury Beskidzkiej, jeden z największych festiwali folklorystycznych w Europie. Na arenach w Żywcu, Wiśle, Szczyrku, Makowie Podhalańskim i Oświęcimiu, Istebnej, Ujsołach i Jabłonkowie na Zaolziu wystąpi około 90 zespołów z Polski, krajów europejskich, afrykańskich, azjatyckich i z Ameryki Południowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dwfqg3u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwfqg3u