Wisła - idealne miejsce na budżetowy urlop dla miłośników gór

Wisła jest jedną z najbardziej znanych miejscowości w Beskidach. To właśnie tu swój początek ma najdłuższa rzeka w Polsce, a z miejscowością tą od urodzenia związany jest najsłynniejszy polski skoczek, Adam Małysz. Wisła ma także sporo do zaoferowania turystom, zwłaszcza tym, który marzą o niedrogich wakacjach w polskich górach. Noclegi w Wiśle można bowiem dopasować do praktycznie każdego budżetu. Oto dlaczego warto odwiedzić Perłę Beskidów.

Wisła to idealne miejsce na budżetowy urlop dla miłośników gór, ale nie tylko
Wisła to idealne miejsce na budżetowy urlop dla miłośników gór, ale nie tylko
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Franciszek

Wisła i jej atrakcje dla turystów

Wisła to niewielka miejscowość położona w województwie śląskim, na terenie Beskidu Śląskiego. Miasteczko jest usytuowane u podnóża Baraniej Góry (1220 m n.p.m.), gdzie swoje źródło ma najdłuższa rzeka naszego kraju, Wisła. To urokliwe i pięknie położone miejsce warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Wisła jest na tyle uniwersalną miejscowością, że na urlop możemy się do niej wybrać o każdej porze roku – zarówno w lecie, jak i w zimie. Świetnie sprawdza się w przypadku rodzin z dziećmi, bo dostępne w okolicach szlaki turystyczne są przystosowane do potrzeb i możliwości ludzi w każdym wieku.

Na szlakach można obcować z przyrodą, spotkać miejscowe zwierzęta i nacieszyć oczy przepięknymi, górskimi widokami. Na turystów czekają malowniczo położone schroniska, w których można odpocząć, napić się kawy, herbaty i zjeść coś pysznego z lokalnego menu. Wisła to także świetna baza wypadowa do innych miejscowości turystycznych znajdujących się w regionie – można wybrać się z niej np. do Ustronia czy Szczyrku i spędzić tam cały dzień. Sporym atutem jest także dostępna na miejscu bogata oferta noclegowa, w ramach której znajdziemy noclegi w Wiśle praktycznie na każdą kieszeń.

Tanie noclegi w Wiśle. Ile kosztuje pobyt?

Noclegi w Wiśle zaczynają się już od 35-45 zł za dobę. Taka cena umożliwia każdemu turyście spędzenie udanego urlopu w Beskidach. Najlepsze pod względem cenowym oferty są dostępne w miejscowych gospodarstwach agroturystycznych i pensjonatach. Zaletą zatrzymywania się w takich miejscach jest możliwość zapoznania się z życiem lokalnych mieszkańców, poznania ich tradycji, kultury oraz sztuki kulinarnej, która różni się tych, które spotykamy na co dzień. Malownicze położenie tych obiektów pozwala nacieszyć się także widokami, od których Wisła wzięła swoją nazwę - Perła Beskidów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Metamorfoza stuletniej leśniczówki z czerwonej cegły. Właściciel mówi, ile kosztowała

W Wiśle nie brakuje także obiektów oferujących bardziej komfortowe warunki wypoczynku. Należą do nich hotele, których ceny pozostają jednak na tyle przystępne, że nie zrujnują budżetu żadnego turysty. Dobrą opcją jest także wynajęcie apartamentu lub samodzielnego domku w Wiśle, co w szczególności docenią turyści podróżujący w większych grupach oraz rodziny z dziećmi. Pobyt w takim miejscu gwarantuje pełną swobodę i prywatność, a także pozwala w komfortowych warunkach spędzić dłuższy urlop. Ceny domków w Wiśle zaczynają się już od 60 zł.

Co warto zobaczyć podczas urlopu w Wiśle?

Wybierając się na urlop do Wisły, warto wcześniej zapoznać się z najważniejszymi miejscowymi atrakcjami. Jedną z nich jest Barania Góra – najwyższy szczyt w okolicy, nazywany magiczną górą Beskidu Śląskiego. Na Baranią Górę można dostać się jedynie na własnych nogach, wejście zajmuje około dwie godziny. Widok, jaki rozciąga się ze szczytu, wynagradza jednak wszelkie trudy – możemy z niego podziwiać szczyty górskie leżące w granicach trzech krajów – Polski, Czech i Słowacji.

W Wiśle warto także odwiedzić Jezioro Czarniańskie oraz słynny wodospad, nazywany Wiślańską Niagarą. W Wiśle znajduje się także Zamek Prezydenta RP wybudowany na cześć Ignacego Mościckiego w 1930 r. oraz słynne miejsce spotkań zakochanych – ławeczka na Krzakoskiej Skale. Ławeczka znajduje się na wysokości 730 m n.p.m. i roztacza się z niej przepiękny widok na pasmo Czantorii i Równicy.

Nie można też nie wspomnieć o samym centrum miasteczka – na turystów czeka tu słynny wiślański deptak z góralskimi knajpkami i straganami i Rynek. W budynku znajdującym się przy głównym placu można podziwiać słynną rzeźbę Adama Małysza wykonaną w całości z białej czekolady.

Źródło artykułu:nocowanie.pl
turystykaurlopwisła

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)