Trwa ładowanie...
d4huwkm
d4huwkm
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wall Street w górę na koniec tygodnia, ale optymizm nie jest duży

Piątkowa sesja na Wall Street przyniosła wzrosty i odbicie po silnych spadkach w czwartek. W skali całego tygodnia indeksy znalazły się jednak na 1-2 proc. minusach. Analitycy wskazują, że nastroje na rynku nie są dobre, martwią też słabe dane makro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4huwkm

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 1,03 proc., do 18.024,06 pkt.

S&P 500 zyskał 1,09 proc. i wyniósł 2.108,29 pkt.

Nasdaq Comp. wzrósł o 1,29 proc. i wyniósł 5.005,39 pkt.

d4huwkm

"Mieliśmy dzisiaj odbicie po ciężkim tygodniu. Dodatkowo to pierwszy dzień nowego miesiąca" - powiedział Peter Boockvar, główny strateg rynkowy z Lindsey Group.

Wskazał, że piątkowe zwyżki były skromne i skoncentrowane na firmach o największej kapitalizacji.

W piątek indeks S&P 500 podjął skuteczną próbę powrotu powyżej 2.100 punktów. Dla JJ Kinahan, głównego stratega TD Ameritrade, to kluczowy poziom z punktu widzenia analizy technicznej.

Wskazuje też, że inwestorzy przygotowują się już do publikacji danych z rynku pracy, co nastąpi w następny piątek.

d4huwkm

W piątek inwestorzy poznali najnowsze dane makro z amerykańskiej gospodarki. Okazały się one w każdym przypadku gorsze od oczekiwań rynkowych.

"Martwi fakt, że stopy procentowe mają wkrótce zacząć rosnąć w sytuacji, gdy dane ekonomiczne są słabe" - powiedział Boockvar z Lindsey Group.

"Myślę, że rynek zaczyna sobie zdawać sprawę, że czeka nas okres słabszego wzrostu. Jeszcze na razie wyniki spółek są lepsze od oczekiwań, ale prognozy na drugi kwartał są systematycznie obniżane" - dodał Nick Raich, prezes Earnings Scout.

Indeks poziomu optymizmu wśród konsumentów, opracowywany przez Uniwersytet Michigan, wyniósł w kwietniu 95,9 pkt. Wstępnie spodziewano się w kwietniu wskaźnika na poziomie 95,9 pkt. Analitycy prognozowali 96,0 pkt.

d4huwkm

Wskaźnik aktywności w przemyśle amerykańskim wyniósł w kwietniu 51,5 pkt. wobec również 51,5 pkt. w poprzednim miesiącu. Analitycy spodziewali się indeksu na poziomie 52,0 pkt.

Indeks PMI, określający koniunkturę w amerykańskim sektorze przemysłowym, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w kwietniu 54,1 pkt. To najniższy poziom indeksu od 3 miesięcy.

Ze spółek mocno zwyżkowały akcje Yum Brands po informacji, że fundusz hedgingowy Third Point objął znaczący pakiet akcji tej spółki.

Wyniki kwartalne pokazały w piątek m.in. Chevron, Clorox i Public Service.

d4huwkm

Producent ropy i gazu Chevron zanotował w pierwszym kwartale 43-proc. spadek zysków z powodu zniżkujących cen ropy naftowej. Produkcja koncernu wzrosła o 4 proc. do 2,68 mln baryłek ropy dziennie.

Lepsze od oczekiwań zyski pokazała agencja ratingowa Moody's. Jej kwartalny zysk netto na akcję wyniósł 1,11 USD, a rynek oczekiwał 1,03 USD.

VF Corp. pokazało zysk netto zgodny z oczekiwaniami rynku, a przychody były nieco poniżej konsensusu. Jednak właściciel m.in. marek odzieżowych North Face i Timberland podniósł swoje całoroczne prognozy wyników.

d4huwkm

Podziel się opinią

Share

d4huwkm

d4huwkm