Trwa ładowanie...
d1257pm
d1257pm

Walne Cersanitu ma upoważnić zarząd do nowej emisji

20.8.Warszawa (PAP) - Nadzwyczajne walne Cersanitu, zwołane na 17 września 2009 roku, zajmie się upoważnieniem zarządu do podniesienia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji z...
Share
d1257pm

20.8.Warszawa (PAP) - Nadzwyczajne walne Cersanitu, zwołane na 17 września 2009 roku, zajmie się upoważnieniem zarządu do podniesienia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji z możliwością wyłączenia prawa poboru - podała spółka w projektach uchwał.

Zarząd ma zostać upoważniony do emisji nie więcej niż 28,8 mln akcji o wartości nominalnej 10 groszy każda.

W uzasadnieniu do tego projektu uchwały zarząd napisał, iż sytuacja ekonomiczna kształtująca się na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy powoduje, że trudno polegać jedynie na dotychczasowych źródłach finansowania.

"W szczególności banki, będące naturalnym źródłem finansowania zarówno bieżącej działalności jak i inwestycji, w tym akwizycji znacząco ograniczyły udzielanie kredytów, a warunki udzielanych kredytów są obecnie dużo gorsze niż jeszcze rok temu. W związku z powyższym bardzo ważne jest, aby spółka dysponowała alternatywnymi źródłami finansowania" - napisano. (PAP)

pif/ pam/

d1257pm

Podziel się opinią

Share
d1257pm
d1257pm