Trwa ładowanie...
dk8neam

Walne Ursusa zdecyduje o emisji do 15 mln warrantów i akcji serii O

29.04. Warszawa (PAP) - Walne zgromadzenie Ursusa zwołane na 26 maja zdecyduje o emisji do 15 mln warrantów subskrypcyjnych serii 1 oraz 15 mln akcji serii O - wynika z projektów...

dk8neam
dk8neam

29.04. Warszawa (PAP) - Walne zgromadzenie Ursusa zwołane na 26 maja zdecyduje o emisji do 15 mln warrantów subskrypcyjnych serii 1 oraz 15 mln akcji serii O - wynika z projektów uchwał. Cena emisyjna akcji została ustalona na 2 zł.

Warranty subskrypcyjne serii 1 zostaną zaoferowane w drodze oferty prywatnej inwestorom instytucjonalnym oraz wybranym osobom fizycznym i prawnym, w tym dotychczasowemu akcjonariuszowi Ursusa spółce POL-MOT Holding.

W marcowym wywiadzie dla PAP Karol Zarajczyk, prezes Ursusa poinformował, że spółka planuje emisję akcji, z której chciałaby pozyskać około 20 mln zł na inwestycje, uruchamianie nowych kontraktów oraz procesy homologacyjne. Dodał, że Pol-Mot Holding zapowiedział udział w tej emisji z kwotą 6 mln zł.

Prawo poboru akcjonariuszy zostanie wyłączone w odniesieniu zarówno do warrantów serii 1, jak i akcji serii O.

Warranty będą przydzielane nieodpłatnie. Każdy warrant będzie uprawniał do objęcia jednej akcji nowej emisji.

Cena emisyjna akcji serii O obejmowanej w drodze realizacji uprawnień z warrantu będzie wynosiła 2 zł. Objęcie akcji nastąpi do 31 maja 2015 r.

Na zamknięciu sesji we wtorek akcja Ursusa kosztowała 2,63 zł. (PAP)

mj/ ana/

dk8neam
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk8neam