Trwa ładowanie...

Waloryzacja 500+ od przyszłego roku? Wiceminister Szwed nie wyklucza

Do tematu waloryzacji 500+ odniósł się wiceminister w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. Potwierdził, że ministerstwo jest otwarte na ten pomysł, jednakże jego realizację uzależnił od kondycji przyszłorocznego budżetu.

Share
Waloryzacja 500+ od przyszłego roku? Wiceminister Szwed nie wyklucza
Źródło: WP.PL
d2mje2r

Wiceminister, w rozmowie z "Super Biznesem", odniósł się do pomysłu waloryzacji świadczenia 500+. – Nie wykluczam, że takie pomysły mogą się pojawić, mamy wiele planów na przyszłą kadencję – powiedział Szwed, cytowany przez "Super Express".

Jednak studził optymistyczne nastroje wśród Polaków. – Jestem ostrożny w takich ocenach, ponieważ nie chciałbym, żeby moje słowa zostały wzięte za deklarację i stanowisko całego rządu – powiedział polityk Prawa i Sprawiedliwości. Uzależnił on realizację tego pomysłu od stanu przyszłorocznego budżetu.

Przy debacie o konieczności waloryzacji 500+ często podnoszony jest problem inflacji. Obecnie wysokość świadczenia ma dużo mniejszą siłę nabywczą, niż w momencie wprowadzenia go w 2016 roku. Jedno z badań wskazało, że niemal połowa Polaków chciałaby, aby 500+ było waloryzowane corocznie na zasadach podobnych do emerytur.

d2mje2r

Obecnie w przyszłorocznym budżecie jest zabezpieczone ok. 40 mld złotych na program "Rodzina 500+". O ok. 9 mld więcej, niż w 2019 roku.

Zobacz także: Brytyjskie inwestycje w Polsce. "Uczymy się od Brytyjczyków etycznego pożyczania"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2mje2r

Podziel się opinią

Share
d2mje2r
d2mje2r