ycipk-7w9udu

Waloryzacja 500+ od przyszłego roku? Wiceminister Szwed nie wyklucza

Do tematu waloryzacji 500+ odniósł się wiceminister w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. Potwierdził, że ministerstwo jest otwarte na ten pomysł, jednakże jego realizację uzależnił od kondycji przyszłorocznego budżetu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław Szwed uzależnia realizację pomysłu waloryzacji 500+ od kondycji budżetu
Stanisław Szwed uzależnia realizację pomysłu waloryzacji 500+ od kondycji budżetu (WP.PL)
ycipk-7w9udu

Wiceminister, w rozmowie z "Super Biznesem", odniósł się do pomysłu waloryzacji świadczenia 500+. – Nie wykluczam, że takie pomysły mogą się pojawić, mamy wiele planów na przyszłą kadencję – powiedział Szwed, cytowany przez "Super Express".

Jednak studził optymistyczne nastroje wśród Polaków. – Jestem ostrożny w takich ocenach, ponieważ nie chciałbym, żeby moje słowa zostały wzięte za deklarację i stanowisko całego rządu – powiedział polityk Prawa i Sprawiedliwości. Uzależnił on realizację tego pomysłu od stanu przyszłorocznego budżetu.

Przy debacie o konieczności waloryzacji 500+ często podnoszony jest problem inflacji. Obecnie wysokość świadczenia ma dużo mniejszą siłę nabywczą, niż w momencie wprowadzenia go w 2016 roku. Jedno z badań wskazało, że niemal połowa Polaków chciałaby, aby 500+ było waloryzowane corocznie na zasadach podobnych do emerytur.

ycipk-7w9udu

Obecnie w przyszłorocznym budżecie jest zabezpieczone ok. 40 mld złotych na program "Rodzina 500+". O ok. 9 mld więcej, niż w 2019 roku.

Zobacz także: Brytyjskie inwestycje w Polsce. "Uczymy się od Brytyjczyków etycznego pożyczania"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-7w9udu
Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-7w9udu

ycipk-7w9udu
ycipk-7w9udu