Trwa ładowanie...

500 plus. Polacy chcą waloryzacji tego świadczenia. Tak wskazuje badanie

W badaniu Polacy zostali zapytani, czy chcieliby, aby 500+ podlegało waloryzacji rok do roku, na podobnych zasadach jak emerytury. Z tym pomysłem zgadza się ponad 40 proc. Polaków.

500 plus. Polacy chcą waloryzacji tego świadczenia. Tak wskazuje badanieŹródło: East News, fot: Lukasz Piecyk/REPORTER
d3gy07w
d3gy07w

"Super Express" zapytał Polaków, czy chcieliby waloryzacji 500+. Z tym pomysłem zgodziło się 44 proc. dorosłych. Rozmówcy "SE" wskazali, że w ostatnim okresie wzrosły ceny niemal wszystkich artykułów i obecnie za 500 złotych miesięcznie mogą zdecydowanie mniej ich nabyć, niż jeszcze rok wcześniej.

Z waloryzacją 500+ nie zgadza się 37 proc. ankietowanych, a mniej niż co piąty z nas nie ma na ten temat żadnego zdania.

– To byłoby niedobre rozwiązanie, ponieważ kwota z programu 500+ to nie są środki, które dana osoba wypracowuje przez lata, tak jak wypracowuje emeryturę – powiedział "SE" ekonomista Paweł Majewicz.

Zobacz także: Sukces polskiej gospodarki. Za nami trzydzieści dobrych lat

Program 500+ rozszerzony o pierwsze dziecko już teraz kosztuje budżet ok. 40 mld złotych rocznie. Zdaniem Majewicza, gdyby program podlegał waloryzacji, to wydatki państwa na niego wzrosłyby o dodatkowe 100 mln złotych.

Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie "SE" w dniach 4-6 września przez Instytut Badań Pollster na próbie 1094 dorosłych Polaków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3gy07w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gy07w