Trwa ładowanie...
d1h9mwb

Warimpex planuje zaoferować pierwszą transzę obligacji - prezes

...

Share
d1h9mwb

24.04. Warszawa (PAP) - WarimpexWarimpex (Zobacz notowania spółki ») planuje w najbliższym kwartale zaoferować pierwszą transzę obligacji - poinformował Franz Jurkowitsch, prezes WarimpeksuWarimpeksu.

"W najbliższym kwartale chcemy wyjść do rynku z pierwszą transzą obligacji" - powiedział na konferencji prezes.

"Obecnie nie planujemy emisji akcji" - dodał.

d1h9mwb

WarimpexWarimpex informował w lutym, że planuje w lutym tego roku przeprowadzić na polskim rynku, w drodze emisji prywatnej, emisję obligacji korporacyjnych o wartości nominalnej do 30 mln zł (około 7,5 mln euro) i czteroletnim terminie wykupu.

"Spodziewamy się, że jeszcze w tym roku otrzymamy wszystkie potrzebne zgody i na przełomie 2014/15 r. ruszymy z budową Chopin Office w Krakowie przy Rondzie Mogilskim. Budynek w planach będzie miał ok. 20 tys. m kw. powierzchni biurowej na wynajem. Spodziewamy się, że oddanie do użytku może nastąpić w 2016-17 r." - powiedział prezes.

Dodał, że koszt takiej inwestycji to ok. 25-30 mln euro.

WarimpexWarimpex informował kilka dni wcześniej, że planuje w lutym tego roku przeprowadzić na polskim rynku, w drodze emisji prywatnej, emisję obligacji korporacyjnych o wartości nominalnej do 30 mln zł (około 7,5 mln euro) i czteroletnim terminie wykupu. (PAP)

mj/ map/ asa/

d1h9mwb

Podziel się opinią

Share
d1h9mwb
d1h9mwb