Trwa ładowanie...
d3efmwg

Warimpex pozyskał z emisji 8,1 mln euro

...

Share
d3efmwg

23.10.Warszawa (PAP) - Warimpex pozyskał z emisji nowych akcji 8,1 mln euro brutto. Środki przeznaczy m.in. na nowe projekty - podała spółka w komunikacie.

Spółka wyemitowała 3.599.999 nowych akcji, z wyłączeniem prawa poboru, po cenie emisyjnej ustalonej na 2,25 euro.

Jak podał Warimpex, "nadsubskrypcja akcji nowej emisji po końcowej cenie była znaczna".

Kapitał akcyjny spółki został podwyższony o 3.599.999 euro do 39.599.999 euro.

d3efmwg

Nowe akcje były oferowane wyłącznie inwestorom instytucjonalnym.

Spółka podała, że środki z podwyższenia kapitału zapewnią jej elastyczność i możliwość szybkiego działania. W znacznej części pieniądze zostaną przeznaczone na nowe projekty.

"Po długiej fazie wysokich cen ceny nieruchomości w dobrych lokalizacjach spadły od ubiegłego roku w regionie Europy Środkowej i Wschodniej do rozsądnego poziomu, tak więc jest to dobry moment na kolejne inwestycje. Okres ten wkrótce jednak znowu się skończy. Trzeba więc działać zdecydowanie i szybko wykorzystywać pojawiające się szanse" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Franz Jurkowitsch, dyrektor generalny spółki.

Zakupy nieruchomości mają zwiększyć zaangażowanie w segmencie hoteli ekonomicznych Campanile i Premiere Classe oraz służyć dalszej rozbudowie marki hoteli angelo w Europie Środkowej i Wschodniej.

"Ponadto pozyskany kapitał ma posłużyć do selektywnego skupu niepłynnych aktywów (distressed assets) w Europie Środkowej i Wschodniej oraz optymalizacji istniejącej struktury finansowania i wzmocnienia własnej bazy kapitałowej" - napisano. (PAP)

pel/ gor/

d3efmwg

Podziel się opinią

Share
d3efmwg
d3efmwg