Trwa ładowanie...
d4buniu

Warimpex wyemitował obligacje korporacyjne o wartości 9 mln zł

24.02. Warszawa (PAP) - Warimpex wyemitował obligacje korporacyjne o wartości 9 mln zł (ok. 2,16 mln euro) i z czteroletnim terminem wykupu, przy zachowaniu opcji kupna po upływie...
Share
d4buniu

24.02. Warszawa (PAP) - Warimpex wyemitował obligacje korporacyjne o wartości 9 mln zł (ok. 2,16 mln euro) i z czteroletnim terminem wykupu, przy zachowaniu opcji kupna po upływie trzech lat - podała spółka w komunikacie.

Odsetki od obligacji będą naliczane w oparciu o stawkę WIBOR dla depozytów sześciomiesięcznych powiększoną o marżę w wysokości 6 proc. w stosunku rocznym i będą płatne w okresach półrocznych, 31 sierpnia oraz 28 lutego każdego roku po dacie emisji.

Warimpex podał, że zamierza przeznaczyć ok. 30 proc. środków pozyskanych z emisji na dokończenie bieżących inwestycji oraz rozwój nowych projektów oraz ok. 70 proc. na refinansowanie istniejącego zadłużenia.

Warimpex informował kilka dni wcześniej, że planuje w lutym tego roku przeprowadzić na polskim rynku, w drodze emisji prywatnej, emisję obligacji korporacyjnych o wartości nominalnej do 30 mln zł (około 7,5 mln euro) i czteroletnim terminie wykupu. (PAP)

jow/ ana/

d4buniu

Podziel się opinią

Share
d4buniu
d4buniu