Trwa ładowanie...
d3nuq0j

Warimpex zainwestuje w tym roku 50-70 mln euro

24.03. Warszawa (PAP) - Warimpex zamierza wydać w tym roku na inwestycje 50-70 mln euro wobec 90 mln euro w 2009 roku. Spółka może sprzedać 2-3 projekty średniej wielkości -...

Share
d3nuq0j

24.03. Warszawa (PAP) - Warimpex zamierza wydać w tym roku na inwestycje 50-70 mln euro wobec 90 mln euro w 2009 roku. Spółka może sprzedać 2-3 projekty średniej wielkości - poinformowali przedstawiciele spółki na środowej konferencji prasowej.

"W 2009 roku wydaliśmy na inwestycje około 90 mln euro. W tym roku CAPEX będzie mniejszy, wyniesie 50-70 mln euro" - powiedział Christian Fojtl, członek zarządu spółki.

Dodał, że spółka będzie inwestować w projekty w budowie, w tym hotel w St. Petersburgu i projekt Próżna w Warszawie. Część środków pochłonie też budowa hoteli ekonomicznych. Spółka szuka też działek pod realizację kolejnych projektów.

Otwarcie hotelu w St. Petersburgu planowane jest na lata 2011-13. Spółka będzie obecnie pracować nad jego wykończeniem.

d3nuq0j

W zaawansowanej fazie rozwoju Warimpex ma 6 projektów biurowych. Spółka liczy, że do końca kwietnia otrzyma pozwolenie na budowę biurowca na ul. Próżnej w Warszawie.

W ramach joint venture z Louvre Hotels spółka realizuje też siedem projektów budowy hoteli ekonomicznych.

"W najbliższych latach chcemy się skupić na rozwoju hoteli ekonomicznych. W fazie rozwoju mamy 1000 pokoi. Jesteśmy gotowi rozpocząć budowę, większości w drugiej połowie roku, jak tylko zapewnimy sobie finansowanie. Do tej pory było trudno, ale teraz widać poprawę. Banki są gotowe do rozmów" - powiedział Fojtl.

"Będziemy też chcieli kupić działki pod budowę kolejnych 1.000 pokoi" - dodał.

d3nuq0j

Warimpex zauważa ożywienie na rynku nieruchomości. Spółka liczy, że w tym roku sprzeda 2-3 projekty.

"W ubiegłym roku sprzedaliśmy dwa projekty. Myślę, że w tym roku dwa, trzy projekty średniej wielkości uda nam się sprzedać" - powiedział Fojtl, dodając, że spółka nie prowadzi obecnie żadnych negocjacji w tej sprawie.

Warimpex ocenia, że rynek hotelarski osiągnął dno w połowie 2009 roku i od tamtej pory stopniowo się odbudowuje.

"Negatywny trend z pierwszego półrocza udało się odwrócić w drugiej połowie ubiegłego roku. W ostatnich miesiącach wskaźniki działalności hotelarskiej, w tym obłożenia i RevPar wzrosły, rośnie segment konferencyjny. Bardzo dobrze na tle innych miast zachowuje się Warszawa. Generalnie perspektywy są pozytywne" - powiedział Christoph Salzer, z biura prasowego Warimpeksu.

W czwartym kwartale 2009 roku Warimpex miał 23 mln euro przychodów i 5,5 mln euro zysku netto.

W całym 2009 roku przychody spółki wyniosły 86,3 mln euro (spadek o 10 proc. rdr). Spółka zanotowała 92,7 mln euro straty netto. Wpływ na wyniki miały odpisy umorzeniowe z pierwszego półrocza 2009 roku. (PAP)

pel/ asa/

d3nuq0j

Podziel się opinią

Share
d3nuq0j
d3nuq0j